yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościBelgia: ceny papryki wciąż wysokie

Belgia: ceny papryki wciąż wysokie

W Europie Zachodniej wciąż dość chłodna nie sprzyja konsumpcji warzyw. Jak informuje Barry Michiels z belgijskiej firmy eksportowej Gebroeders Michiels – Obecny popyt na owoce i warzywa nie jest zły. Jednak ogólnie rzecz biorąc, ceny oznaczają, że hodowcy nie mogą dużo zarobić.

Cukinia, oberżyna, papryka, pomidor

Popyt na cukinię i oberżynę jest bardzo niesprzyjający. W przypadku papryki jest inaczej – tu ceny utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. Dzieje się tak, ponieważ podaż papryki rośnie powoli. Niesprzyjająca aura, ciemno i chłodno, spowalnia jej popyt. Jak twierdzi Barry Michiels, takie warunki również nie sprzyjają spożyciu pomidorów. W ich przypadku jest mnóstwo podaży, ale jest i jakiś popyt. Średnie ceny nie są wysokie, ale nie są też ekstremalnie niskie.

Ogórki – kiepski zbyt

Ogórki nadal sprzedają się po najniższych cenach. Ten produkt naprawdę dźwiga ciężar kryzysu koronawirusowego. Wolę sprzedawać droższe ogórki. Ale niestety nie mogę zmienić równowagi podaży i popytu. Wkrótce niemiecka branża hotelarska zostanie ponownie otwarta. Będzie to po tym, jak zrobią to Holandia i Belgia. Myślę, że to wzmocni nasz rynek – podsumowuje Barry.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: freshplaza

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl