yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościCeny marchwi nie przestają rosnąć. Kolejne podwyżki jeszcze przed świętami

Ceny marchwi nie przestają rosnąć. Kolejne podwyżki jeszcze przed świętami [07.12.2023]

Ceny marchwi nie przestają rosnąć. Wzrosty zauważalne są niemal z dnia na dzień. Wynika to rzecz jasna z niższej dostępności warzywa na rynku. Jak aktualnie przedstawiają się ceny marchwi? Jakie są ceny w hurcie i w detalu? 

Marchew niestety wciąż pozostaje niezebrana w znaczącej części gospodarstw w Polsce. To samo tyczy się wielu pozostałych krajów w Europie, gdzie warunki pogodowe również okazały się dość niekorzystne. Niższa dostępność marchwi na rynku, a także widmo braków, które mogą wystąpić w przyszłości, przekłada się na notowane ceny warzywa.

Na jakim poziomie kształtują się one obecnie? Aktualne ceny marchwi na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach zaczynają się od 2,00-2,20 zł za kilogram. Tyczy się to rzecz jasna sprzedaży hurtowej. Producenci, którzy sprzedają nieco mniejsze ilości, mogą spodziewać się natomiast cen oscylujących na poziomie nawet 2,70-2,80 zł za kilogram.

Wśród ofert już teraz możemy napotkać towar importowany. Sprowadza się go rzecz jasna z Holandii. W tym przypadku ceny przedstawiają się na poziomie około 2,50 zł za kilogram w hurcie. Zarazem, producenci i importerzy przewidują, że cena marchwi wzrośnie jeszcze przed świętami. Niewykluczone, że wówczas stawki będą wynosiły 3,00 zł za kilogram.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl