yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCukinia importowana droższa od krajowej. Aktualne ceny cukinii na Broniszach 06.05.2024

Cukinia importowana droższa od krajowej. Aktualne ceny cukinii na Broniszach 06.05.2024

Wraz z początkiem maja 2024 roku na rynku hurtowym w Broniszach pojawiła się cukinia. Podaż warzywa jest już dość wysoka. Towar oferują zarówno hurtownicy, jak i rolnicy. Jak kształtują się ceny cukinii w dniu 06.05.2024?

Cukinia z upraw lokalnych trafia na rynek w dużych ilościach. Kilkunastu producentów dostarcza swoje produkty na rynek w Broniszach i choć ich samochody nie są jeszcze wypełnione po brzegi, to ilość krajowej cukinii jest już zauważalna.

Aktualne ceny polskiej cukinii na Broniszach [06.05.2024]

Ceny krajowej cukinii zależą przede wszystkim od jej kalibru i wyglądu. W dniu 06.05.2024 najlepszej jakości cukinię, bez wad skórki i o odpowiedniej wielkości, sprzedamy najczęściej w cenie od 6,00 do 7,00 zł/kg. Jednak dostępne są również produkty, których ceny zaczynają się już od 4,00 zł/kg. Dotyczy to warzyw z widocznymi wadami lub zebranych zbyt późno, przez co nie spełniają one oczekiwań klientów dotyczących kalibru.

Aktualne ceny cukinii importowanej do Polski [06.05.2024]

Na rynku występuje także konkurencyjny produkt. Importerzy sprowadzają cukinię z Hiszpanii. Na ten moment wciąż cieszy się ona popularnością. Ceny importowanego towaru oscylują w przedziale 7,00-8,00 zł/kg. To nieco więcej w porównaniu z krajową cukinią.

Jak sytuacja będzie przedstawiać się w kolejnych dniach? Zwiększająca się podaż oraz pozostający na zbliżonym poziomie popyt mogą wpłynąć na spadek cen. Niemniej, warto pamiętać o tym, że sytuacja na rynku może się na bieżąco, dynamicznie zmieniać, dlatego należy ją nieustannie monitorować. Sezon na krajową cukinię dopiero się rozpoczyna.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl