• belem agrosimex marchew ziemniaki
  • rosafert agrosimex gleba

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościJak aktualnie przedstawiają się ceny warzyw korzeniowych?

Jak aktualnie przedstawiają się ceny warzyw korzeniowych? [15.02.2023]

Marchew, seler, por, pietruszka… Czym charakteryzuje się handel owymi warzywami na podwarszawskim rynku w Broniszach? Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć producenci posiadający je w ofercie? 

Zacznijmy od marchwi. W sprzedaży hurtowej producenci są w stanie uzyskać wynagrodzenie na poziomie 1,80 zł za kilogram. Nieco większe stawki tyczą się natomiast sprzedaży detalicznej, gdzie towar najwyższej jakości osiąga ceny rzędu 2,50 zł za kilogram. Sytuacja pozostaje na ten moment dość stabilna. Warto ponadto zauważyć, że na rynku pojawiają się odbiorcy z Ukrainy, dzięki czemu popyt utrzymuje się na wyższym poziomie.

Idąc dalej… Sytuacja tycząca się selera jest dosyć intrygująca. Warzywo w odróżnieniu od pozostałych pozycji na rynku niemal nieustannie cechuje się stabilną ceną. Wahania występują w jego przypadku bardzo rzadko i zazwyczaj są one bardzo mało zauważalne. Producenci posiadający go w ofercie mogą spodziewać się wynagrodzenia na poziomie 10,00-12,00 zł za 5 kilogramowy worek, czyli 2,00-2,40 zł za kilogram.

Stabilną ceną wyróżnia się także polski por. Aktualnie jego cena kształtuje się bowiem na poziomie 5,00 zł za kilogram. Co warto podkreślić, krajowe warzywo jest bardzo wysokiej jakości. Okazuje się to kluczowe, gdyż na rynku występuje również zagraniczny konkurent z Belgii. Początkowo jego cena oscylowała w granicach 7,00 zł za kilogram. Wraz z biegiem czasu, uwzględniając jakość polskiego warzywa, musiała jednak spaść do poziomu 5,50 zł za kilogram.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku pietruszki. Warzywo może pochwalić się bowiem tendencją wzrostową, jeśli chodzi o cenę. W minionym okresie stawki oferowane producentom w ramach wynagrodzenia oscylowały bowiem na poziomie około 4,00 zł za kilogram, natomiast aktualnie wzrosły do 5,00 zł za kilogram. Tyczy się to towaru wysokiej jakości. Sami producenci mają nadzieję, że tendencja wzrostowa się utrzyma.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl