Minister rolnictwa pożegna się ze stanowiskiem?

Jeszcze przed świętami Wielkanocnymi minister rolnictwa, Henryk Kowalczyk, ma odejść ze stanowiska. To nieoficjalne informacje, które podaje portal Interia.

W ostatnich tygodniach poruszaliśmy temat kryzysu zbożowego. Konflikt między rolnikami a ministrem rolnictwa zaostrzał się… Środowisko rolnicze ma pretensje do ministra Kowalczyka, który odradzał im sprzedaż plonów, zalegających obecnie w spichlerzach z powodu zalania polskiego rynku przez zboża z Ukrainy. Znaczące spadki cen zbóż wywołały ostre protesty rolników.
Odejście Kowalczyka ze stołka ministra ma uspokoić, wyciszyć środowisko rolnicze, które w ostatnich dniach manifestuje na ulicach Polski.

Kowalczyk, który sprawuje funkcję wicepremiera oraz ministra rolnictwa i rozwoju wsi, ma pozostać w rządzie jako minister bez teki. Portal Interia podaje, że polityk nie ma być rozliczany ze swojej pracy jako szef resortu rolnictwa. 

źródło: Interia

Related Posts

  1. Biogazownia rolnicza

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności