Młoda marchew – ceny nie idą w dół

Jak podaje portal fresh-market zawirowało na rynku świeżych warzyw, a to za sprawą bieżącej aury. Choć, przynajmniej na chwilę obecną odpoczywamy od afrykańskich upałów, to skutki niekorzystnych warunków synoptycznych na rynku wciąż są widoczne. Między innymi jeśli chodzi o dostępność młodej krajowej marchwi.

Podaż młodej marchwi w polskim hurcie pozostaje niska, co znajduje odzwierciedlenie w cenach. Podobnie sytuacja przedstawia się w całej Europie. Droga jest więc także marchew młoda z importu (ceny w dużym hurcie to 1,90 – 2,50 zł/kg), a co za tym idzie nie ma z jej strony presji na ceny marchwi polskiej.

Ta krajowa w dużym hurcie ma obecnie ceny na poziomie 1,60 – 2,20 zł/kg. Co ciekawe, w zeszłym roku było jeszcze drożej, bo wówczas także mieliśmy problem w czerwcu i na początku lipca z suszą i upałami. Jednak na początku drugiego lipcowego tygodnia już było taniej i obecnie cena średnia jest wyższa od zeszłorocznej.


Źródło: fresh-market

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności