yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościNiższe ceny marchwi na ukraińskim rynku

Niższe ceny marchwi na ukraińskim rynku

Niższe ceny marchwi na ukraińskim rynku rozpoczęły się z początkiem ubiegłego tygodnia. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy był wzrost podaży na rynku. Większość ukraińskich rolników uznała dalsze przechowywanie marchwi za niecelowe i rozpoczęła sprzedaż dużych ilości marchwi z magazynów, co od razu wpłynęło na ceny w segmencie.

Ukraińscy rolnicy sprzedają marchew po 18-25 UAH/kg (0,49-0,68 USD/kg). Zdaniem kluczowych graczy rynkowych wzrost podaży marchwi z lokalnych gospodarstw negatywnie wpływa na ceny w tym segmencie. Z powodu przerw w dostawie prądu jakość produktów w magazynach dla małych gospodarstw szybko się pogarsza, co zmusza rolników do sprzedaży zapasów. Jednocześnie uczestnicy rynku zauważają, że duzi rolnicy są wystarczająco wyposażeni w agregaty i nie mają problemów z magazynowaniem. W związku z tym wolą zawiesić sprzedaż marchwi, biorąc pod uwagę dość dużą podaż na rynku.

Warto dodać, że mimo spadku cen marchew na Ukrainie jest dziś średnio 1,9 razy droższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Analitycy rynkowi wciąż nie wykluczają, że sytuacja w segmencie może się wkrótce diametralnie zmienić, gdyż zbiory marchwi w tym sezonie były raczej skromne, a zapasy marchwi jakościowej w gospodarstwach są również dość ograniczone.

źródło: east-fruit.com

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl