yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościProducenci papryki mówią "NIE". Liczba protestów nie przestaje rosnąć

Producenci papryki mówią “NIE”. Liczba protestów nie przestaje rosnąć

Producenci papryki także sprzeciwią się Polityce Rolnej Unii Europejskiej w zbliżających się protestach. Działania koordynować będzie Zrzeszenie Producentów Papryki RP. Protest zaplanowany jest na 9 lutego.

Producenci papryki mówią “NIE”

– Mówimy nie Polityce Rolnej Unii Europejskiej. Zarząd Zrzeszenia Producentów Papryki RP podjął decyzję o przyłączeniu się do protestu polskich rolników wobec anty rolniczej, godzącej w bezpieczeństwo żywnościowe Polski i Europy polityki władz Unii Europejskiej. Chcemy aktywnie wesprzeć polskich producentów żywności w proteście planowanym na 9-02-2024r. – czytamy w oficjalnym komunikacie Zrzeszenia Producentów Papryki RP.

Protesty rolników w Polsce miały już miejsce 24 stycznia. Wówczas działania producentów były jednak tylko ostrzeżeniem. Obecnie sytuacja zdaje się nie iść w dobrą stronę, przez co zaistniała konieczność przeprowadzenia strajku generalnego. Rolnicy z całej Polski mobilizują się wzajemnie, aby już 9 lutego wyrazić sprzeciw wobec działań Unii Europejskiej.

W poprzednim terminie (24 stycznia) wielu producentów z radomskiego zagłębia paprykowego chciało dołączyć się do strajków. W okolicy nikt nie podjął się jednak organizacji takowego wydarzenia. Aktualnie się to zmieniło – producenci papryki chcą wesprzeć pozostałych producentów żywności w proteście planowanym na 9 lutego.

Protesty rozleją się po całej Polsce

W ramach strajków ostrzegawczych, które odbyły się 24 stycznia, rolnicy zgromadzili się w ponad 170 miejscach w całej Polsce. Tym razem deklarują, że protesty będą znacznie bardziej widoczne, a ich liczba wzrośnie. Blokowane będą przejścia graniczne, a także drogi i autostrady. Miejsca, w których rolnicy będą protestować, można sprawdzić TUTAJ.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W ramach przypomnienia – 1 lutego udział w protestach deklarowali rolnicy tylko w 21 lokalizacjach. Obecnie na mapie protestów widzimy już niemal 80 punktów, w których producenci wyjdą na ulicę. Warto przy tym zauważyć, że do 9 lutego pozostało jeszcze dużo czasu i liczba ta wzrośnie kilkukrotnie. Co więcej, mapa może nie uwzględniać niektórych miejsc.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl