yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościRolnicy ruszą na Warszawę, ale bez ciągników. Co stanie się 27 lutego...

Rolnicy ruszą na Warszawę, ale bez ciągników. Co stanie się 27 lutego w stolicy?

Ogromny protest rolników w Warszawie zaplanowany jest na 27 lutego. Producentów mają wesprzeć myśliwi, a także górnicy. Na ulice nie wyjadą jednak ciągniki ze względu na zakaz… Czego się spodziewać we wtorek? 

Marsz Gwiaździsty na Warszawę

– Chcemy zamknięcia granicy z Ukrainą i wyrzucenia Zielonego Ładu, proponowanego przez Komisję Europejską, do kosza. Marsz Gwiaździsty na Warszawę odbędzie się 27 lutego 2024 roku – poinformował w minionych dniach Sławomir Izdebski, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych.

Strajki rolnicze mają wspomóc także inne grupy zawodowe. Wśród protestujących producentów żywności zobaczymy myśliwych, którzy aktywnie uczestniczyli również w poprzednich protestach na terenie całego kraju. Na tym się jednak nie kończy. Na miejscu znajdą się ponadto górnicy, którzy już w poprzednim tygodniu potwierdzili swoją obecność.

Ciągniki nie wjadą do Warszawy

Warszawa była dotąd omijana przez protestujących rolników. Sytuacja nie uległa jednak poprawie, a zdaniem producentów strajki w stolicy stały się koniecznością. Zadbano jednak, aby nie wszystko poszło po myśli rolników. O czym mówimy? Władze obawiają się paraliżu stolicy, przez co pojawił się zakaz wjazdu dla ciągników. Maszyny zmierzające do Warszawy będą blokowane i nie pojawią się na protestach. Przynajmniej nie wszystkie.

Jak będzie wyglądał protest w Warszawie?

Wiemy już, że część maszyn zostanie zablokowana i nie pojawią się one w Warszawie. Warto jednak wskazać, że to nie zniechęciło rolników. Wręcz przeciwnie – producenci są jeszcze bardziej zdeterminowani, a na miejsce dojadą autokarami, busami i prywatnymi autami.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Trasa dojazdu do Warszawy jest rzecz jasna inna dla każdego rolnika. Wszyscy zmierzają jednak w kierunku Pałacu Kultury i Nauki, czyli na plac Defilad. Producenci zaczną zbierać się w tej lokalizacji już w godzinach porannych. Niektórzy deklarują przyjazd na godzinę 10:00, a inni planują zjawić się nieco później – 11:00. Co stanie się w kolejnych godzinach?

Rolnicy mają plan pojawić się na ulicy Emilii Plater, w Alejach Jerozolimskich, rondzie de Gaulle’a, Nowym Świecie, na placu Trzech Krzyży, na Wiejskiej, na Pięknej i w Alejach Ujazdowskich. Taką trasę wytyczyło OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl