Trudny okres dla producentów rzodkiewki. Jakie ceny na rynku? [04.07.2023]

rzodkiewka

Okres wakacyjny, podczas którego możemy zaobserwować mniejszy popyt na rynku, pozostaje dość trudny dla wszystkich producentów. Niemniej… W przypadku rzodkiewki znaczące są również warunki pogodowe. Producenci, łącząc obie powyższe kwestie, muszą więc być niezwykle elastyczni.

W ostatnim czasie temperatury są dość wysokie. Ma to oczywiście bezpośrednie przełożenie na handel. Rzodkiewka jest bowiem dość delikatnym warzywem, a jej sprzedaż powinna odbywać się płynnie. W innym przypadku ryzykujemy utratą jakości.

Trudno jednak o płynną sprzedaż w okresie wakacyjnym. Nasi odbiorcy, a także sami konsumenci, często decydują się na urlop w odległych miejscach. Popyt na rynku jest zdecydowanie niższy i tylko w niektórych dniach udaje się sprzedać większą ilość towaru.

Obie te kwestie sprawiają, że producenci oferujący rzodkiewkę muszą być niezwykle elastyczni. Niestety, nie ma tutaj mowy o przetrzymaniu warzywa kilka dni dłużej, gdyż jego jakość oraz wygląd mogą znacząco się pogorszyć i uniemożliwić sprzedaż.

Jak aktualnie kształtują się ceny? Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach stawki uzyskiwane przez producentów oscylują na ten moment w przedziale 1,00-1,50 zł za pęczek. Niemniej, tak jak wspominaliśmy, należy brać poprawkę na panujące warunki.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Polskie młode ziemniaki odmiana Irga

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności