yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościTrudny okres dla producentów rzodkiewki. Jakie ceny na rynku?

Trudny okres dla producentów rzodkiewki. Jakie ceny na rynku? [04.07.2023]

Okres wakacyjny, podczas którego możemy zaobserwować mniejszy popyt na rynku, pozostaje dość trudny dla wszystkich producentów. Niemniej… W przypadku rzodkiewki znaczące są również warunki pogodowe. Producenci, łącząc obie powyższe kwestie, muszą więc być niezwykle elastyczni.

W ostatnim czasie temperatury są dość wysokie. Ma to oczywiście bezpośrednie przełożenie na handel. Rzodkiewka jest bowiem dość delikatnym warzywem, a jej sprzedaż powinna odbywać się płynnie. W innym przypadku ryzykujemy utratą jakości.

Trudno jednak o płynną sprzedaż w okresie wakacyjnym. Nasi odbiorcy, a także sami konsumenci, często decydują się na urlop w odległych miejscach. Popyt na rynku jest zdecydowanie niższy i tylko w niektórych dniach udaje się sprzedać większą ilość towaru.

Obie te kwestie sprawiają, że producenci oferujący rzodkiewkę muszą być niezwykle elastyczni. Niestety, nie ma tutaj mowy o przetrzymaniu warzywa kilka dni dłużej, gdyż jego jakość oraz wygląd mogą znacząco się pogorszyć i uniemożliwić sprzedaż.

Jak aktualnie kształtują się ceny? Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach stawki uzyskiwane przez producentów oscylują na ten moment w przedziale 1,00-1,50 zł za pęczek. Niemniej, tak jak wspominaliśmy, należy brać poprawkę na panujące warunki.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl