yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościZatrzymano 21 ton cebuli z Kazachstanu. Brak kraju pochodzenia i niepełny adres...

Zatrzymano 21 ton cebuli z Kazachstanu. Brak kraju pochodzenia i niepełny adres importera

Cebula z Kazachstanu nie wjedzie do Polski. Zatrzymano 21 ton towaru. Brakowało danych odnośnie kraju pochodzenia, a adres importera był niepełny. 

Import z Kazachstanu

Cebula z Kazachstanu nie wjedzie na polski rynek. – Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno Spożywczych w Lublinie uniemożliwiła wprowadzenie na polski rynek partii 21 ton cebuli z Kazachstanu ze względu na złe oznakowanie – brak kraju pochodzenia i niepełny adres importera – dowiedzieliśmy się dziś w oficjalnym komunikacie.

Fałszowanie kraju pochodzenia

Niejednokrotnie omawiany temat, czyli fałszowanie kraju pochodzenia warzyw. Dlaczego o tym wspominamy? W ostatnim czasie krajowi rolnicy zwracają szczególną uwagę na produkty napływające ze wschodu. Zarówno import z Kazachstanu, jak i z Rosji niepokoi producentów warzyw, którzy nierzadko są świadkami nielegalnego procederu, którego dopuszczają się niektórzy uczestnicy rynku. W tym wypadku towar został wprawdzie zatrzymany, ale… Czy możemy mieć pewność, że wszystkie partie, które dotychczas trafiły do Polski, zostały uczciwie sprzedane?

Widząc to, co dzieje się na rynku, problem jest dość znaczący. Importowany towar często jest pozbawiany etykiet. Widzieliśmy to już w przypadku ogórków z Rosji. Wiemy również, że dla wielu liczy się pieniądz, a dobro lokalnych producentów pozostaje na drugim planie. Krótko mówiąc, to nie pierwsza sytuacja, w której brakuje informacji o kraju pochodzenia lub jest ona skutecznie ukrywana. Ważne jest więc, aby kontrole pozostawały skuteczne.

Kontrole w Polsce

Tak jak wspominaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, który dotyczył cebuli z Rosji, kontrole zostały zwiększone dopiero w ostatnich tygodniach. Tymczasem, towar z Kazachstanu napływa do Polski już nie od dziś. Brak informacji o kraju pochodzenia to jedna kwestia. Producenci pytają także o jakość tej cebuli.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: IJHARS

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl