yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

sketch agrosimex ochrona
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościZawahanie na rynku marchwi. Czy ceny zdołają się utrzymać?

Zawahanie na rynku marchwi. Czy ceny zdołają się utrzymać? [17.05.2023]

Krajowa marchew z ubiegłorocznych zbiorów wzbiła się na rekordowy poziom cenowy. Stawki od owego momentu pozostają niezmienne, niemniej… Producenci obawiają się korekty, która może nastąpić już niebawem.

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach ceny marchwi wzbiły się na rekordowy poziom. Tyczy się to zarówno produktu od polskich producentów, jak i towaru importowanego. Krajowi warzywnicy mogą obecnie oczekiwać tych samych stawek, co w ubiegłym tygodniu, mianowicie 4,50-4,70 zł za kilogram.

Warto jednak zauważyć, że aktualnie nastąpiło pewne zawahanie. Nie możemy już mówić o tendencji wzrostowej, jeśli chodzi o ceny warzywa. Wprawdzie import z Holandii kieruje się ku końcowi, niemniej… Na rynku pojawili się inni konkurenci, mianowicie młoda marchew z Portugalii, a także z Włoch.

Co istotne, uprzednio stawki ustalane przez importerów oscylowały na poziomie do 5,50 zł za kilogram. Obecnie są one zdecydowanie niższe. Te powyżej granicy 5,00 zł za kilogram nie są już bowiem osiągalne. Napływ większej ilości importowanej marchwi może więc przyczynić się do obniżek.

Odnosi się to zarówno do importerów, jak i krajowych producentów. Polscy warzywnicy będą bowiem zmuszeni dostosować się do sytuacji na rynku. Jeśli cena młodej marchwi z importu obniży się w jeszcze większym stopniu, popyt na lokalne warzywo spadnie. Wówczas konieczna będzie obniżka obecnie notowanych cen.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Warto również zaznaczyć, że wśród ofert pojawiła się młoda marchew od polskich producentów. Na ten moment jej podaż jest oczywiście bardzo niska. Stawki oscylują obecnie w granicach 5,00-6,00 zł za pęczek, który składa się z 4 sztuk. Warzywo pochodzi rzecz jasna z upraw tunelowych.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl