yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościNowe trendy w uprawie sałaty

Nowe trendy w uprawie sałaty [VIDEO]

W ostatnich latach w Polsce widać coraz większe zainteresowanie uprawą oraz konsumpcją sałaty. Poza popularną sałatą masłową oraz kruchą, coraz większe uznanie ma sałata rzymska mini.

W ostatnim tygodniu marca odwiedziliśmy region Potworowa, znanego z uprawy papryki pod osłonami. Wczesną wiosną obiekty produkcyjne wykorzystywane są do uprawy nowalijek, w tym sałaty.

Dodatkowe tunele z rozpostartą włókniną chronią rośliny przed spadkiem temperatury.

W rozmowie z Pawłem Myziakiem, producentem warzyw oraz prezesem grupy Euro-Papryka dowiadujemy się, że rynek sałaty ma bardzo duży potencjał w naszym kraju. W ostatnich latach obserwujemy wzrost zapotrzebowania na różnego rodzaju sałat, zarówno kruchej, masłowej, jak również rzymskiej mini. Sałaty rzymskie mini, to ciekawy typ sałat, który doskonale znany jest konsumentom, ale wciąż stanowi niszę, zwłaszcza w nasadzeniach wiosennych – informuje P. Myziak i jak dodaje: W naszym gospodarstwie wczesną wiosną stawiamy na uprawę sałaty, w tym sałaty rzymskiej mini. Do nasadzeń wybrałem odmianę Izigo, z oferty firmy Syngenta.

Sałata rzymska mini- odmiana Izigo.

Jak informuje Rafał Żmuda reprezentujący firmę Syngenta, odmiana Izigo idealnie nadaje się do najwcześniejszych nasadzeń. Ogrodnicy doceniają tę odmianę za jej kompaktowy pokrój, dzięki któremu z łatwością przygotowuje się główki sałaty do sprzedaży. Jej atrakcyjna barwa, delikatne unerwienie i wyjątkowy smak, to cechy docenianie przez krajowych konsumentów. Z kolei na zbiór latem warto wybrać odmianę Flamingo.

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl