yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWkrótce rozpoczną się zbiory selera korzeniowego spod włókniny. Zbiór selera z "obcinką"...

Wkrótce rozpoczną się zbiory selera korzeniowego spod włókniny. Zbiór selera z “obcinką” na jednej z małopolskich plantacji.

Sezon 2019/2020 na hurtowym rynku polskich selerów zbliża się do końca. W przechowalni pozostało niewiele zapasów “starego” towaru, a ceny sprzedażowe w dużym hurcie wynoszą 2-2,2 zł/kg – jak wiemy nie jest to wygórowana cena jak na połowę czerwca. W latach ubiegłych oscylowała ona na poziomie ok. 4 zł/kg i, pewnie takiej minimalnej ceny oczekiwali producenci selera korzeniowego. Sprzedaż “starego” towaru może być jeszcze utrudniona ze względu na import z Holandii. 

Ta plantacja selera odmiany Princino położona w małopolskim zagłębiu warzywniczym w przyszłym tygodniu będzie gotowa do zbioru (zgrubienia korzeniowe z odciętą nacią). Rośliny w tym gospodarstwie były sadzone 25 marca i przykryte płaskimi osłonami. W zależności od potrzeb były nawanianie. W chwili obecnej masa zgrubienia korzeniowego wynosi 450-500 g. Doskonale pamiętamy ujemne temperatury w kwietniu i zimne noce w maju oraz wiele pochmurnych dni w tym czasie. Producenci obawiają się jakości towaru spod włókniny. Wkrótce wszyscy się o tym przekonamy..

Fot. M. Dąbrowski, BASF

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl