Kolekcja odmian kalafiora w Chrzanowie. Jakie wymagania stawia przetwórnia?

Karolina Misztal, marka Seminis

W niedzielne popołudnie, 3 października, w gospodarstwie Marty i Grzegorza Stanek w Chrzanowie k. Pacanowa odbył się pokaz kalafiora marki Seminis. Część uwagi poświęcono także wymaganiom zakładów przetwórczych zaopatrujących  różyczki kalafiora. Podczas spotkania producenci mogli również zapoznać się z ofertą Grupy Mularski oraz Blue Ice.

W gospodarstwie państwa Stanków uprawa kalafiora zajmuje powierzchnię około 20 ha. Pomimo trudnego sezonu związanego z nadmiarem opadów producenci nie narzekają na jakość zawiązanych róż. Ich zdaniem, to efekt bardzo dobrych odmian.

Karolina Misztal z firmy Bayer (marka Seminis) zaprezentowała cztery odmiany kalafiora z przeznaczeniem na zaopatrzenie rynku warzyw świeżych oraz zakładów przetwórczych. Kamil Tałaj z firmy Blue Ice informował o jakości różyczek dostarczanych do zakładów przetwórczych. Na spotkaniu kalafiorowych obecny był Grzegorz Turzyniecki z firmy Grupa Mularski, który poinformował o ofercie rozsad warzyw, a także nawozie wapniowym – Czarna Kreda. Zapraszamy do obejrzenia materiału video:

 

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności