yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościKolekcja odmian kalafiora w Chrzanowie. Jakie wymagania stawia przetwórnia?

Kolekcja odmian kalafiora w Chrzanowie. Jakie wymagania stawia przetwórnia?

W niedzielne popołudnie, 3 października, w gospodarstwie Marty i Grzegorza Stanek w Chrzanowie k. Pacanowa odbył się pokaz kalafiora marki Seminis. Część uwagi poświęcono także wymaganiom zakładów przetwórczych zaopatrujących  różyczki kalafiora. Podczas spotkania producenci mogli również zapoznać się z ofertą Grupy Mularski oraz Blue Ice.

W gospodarstwie państwa Stanków uprawa kalafiora zajmuje powierzchnię około 20 ha. Pomimo trudnego sezonu związanego z nadmiarem opadów producenci nie narzekają na jakość zawiązanych róż. Ich zdaniem, to efekt bardzo dobrych odmian.

Karolina Misztal z firmy Bayer (marka Seminis) zaprezentowała cztery odmiany kalafiora z przeznaczeniem na zaopatrzenie rynku warzyw świeżych oraz zakładów przetwórczych. Kamil Tałaj z firmy Blue Ice informował o jakości różyczek dostarczanych do zakładów przetwórczych. Na spotkaniu kalafiorowych obecny był Grzegorz Turzyniecki z firmy Grupa Mularski, który poinformował o ofercie rozsad warzyw, a także nawozie wapniowym – Czarna Kreda. Zapraszamy do obejrzenia materiału video:

 

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl