yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościZbiór mógł rozpocząć się o co najmniej tydzień wcześniej, ale...

Zbiór mógł rozpocząć się o co najmniej tydzień wcześniej, ale…

Lokalne hurtownie nie były zainteresowane polskim towarem. W małopolskim zagłębiu warzywniczym kombajnowy zbiór pora spod płaskich osłon mógł rozpocząć już w połowie czerwca. Dlaczego było to niemożliwe? Czyżby znowu import zagrażał rodzimej produkcji w jej intensywniejszym okresie?

Dawid i Agata Kwiatek specjalizują się w uprawie pora w podkrakowskiej miejscowości Złotniki. Młodzi producenci, nowoczesna uprawa, nowoczesny sprzęt – aż miło popatrzeć na ich zaangażowanie i pracę, która wcale do łatwych nie należy. W tym gospodarstwie kombajnowy zbiór warzyw rozpoczął się 23 czerwca. Jak twierdzi ogrodnik, lokalne hurtownie zaopatrujące markety w połowie czerwca nie były zainteresowane krajowym towarem. Ale dlaczego? Czy dlatego, że tych warzyw wciąż brakuje na rynku? A może zalewa nas tańszy import, który utrudnia sprzedaż krajowego towaru?

Rozsada pora była sadzona 25 marca, przykryta włókniną i w zależności od potrzeb nawadniania. Zbiór w tym gospodarstwie rozpoczął się od odmiany Shafton. Do zbioru wykorzystywany jest kombajn Verhoest Marc.

Źródło: Kwiatek Gospodarstwo Rolne

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl