Aktualna sytuacja młodych ziemniaków na rynku w Broniszach [15.06.2022]

Ziemniaki odmiana Arrow

Mimo stosunkowo niewielkich ilości, towar ciężko sprzedać. Jak kształtuje się sytuacja i ceny polskich ziemniaków na rynku hurtowym w Broniszach w dniu 15.06.2022 r.?

Na podwarszawskich Broniszach zaczyna pojawiać się coraz większa ilość polskich, młodych ziemniaków różnych odmian. Producenci wskazują jednak, że popyt na rynku jest bardzo niski, przez co ciężko je sprzedać. Nawet w dniach, w których podaż jest niższa.

Sprzedaż w dużej mierze opiera się na kilku workach, które kupują lokalni sprzedawcy z warzywniaków. Zdecydowanie brakuje hurtowników, którzy zdecydowaliby się na zakup większej ilości.

Główną rolę na rynku odgrywają dwie odmiany ziemniaka. Jedną z nich jest oczywiście, znana każdemu, młoda Irga, natomiast drugą, również dość zauważalną, jest odmiana Arrow.

Jak kształtują się aktualnie ceny? W przypadku młodej Irgi ceny wynoszą od 1,86-2,33 zł za kilogram (28,00-35,00 zł za worek 15 kg). Najczęściej spotykane są jednak stawki rzędu 2 zł za kilogram (30,00 zł za worek 15 kg).

Jak sami przyznają, producenci nie są w stanie zażądać wyższych cen, gdyż nie znajdą odbiorców, których i tak brakuje.

W przypadku pozostałych odmian stawki oscylują w granicach 1,20-1,86 zł za kilogram (18,00-28,00 zł za worek 15 kg). Najczęściej spotykane są jednak ziemniaki w cenie 1,66 zł za kilogram (25 zł za worek 15 kg).

Related Posts

  1. Ceny kalafiora w markecie
  2. Polska zielona papryka na rynku hurtowym Bronisze
  3. Zielona papryka na rynku hurtowym w Broniszach
  4. Wysokie ceny węgla
  5. Niska jakość bobu w marketach

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności