Awaria w Policach. Zakłady ograniczają produkcję

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne “Police” poinformowała, że z powodu awarii dwóch kotłów OP 230 musi czasowo wstrzymać lub bardzo istotne ograniczyć produkcję.

Jak przeczytamy w komunikacie Zakładów Chemicznych – W wyniku nieprzewidzianych problemów technicznych w obszarze Centrum Energetyki (tj. awarii dwóch kotłów OP 230) nastąpił brak możliwości wytwarzania pary technologicznej niezbędnej do prowadzenia procesów produkcyjnych na najważniejszych instalacjach spółki. Awaria skutkuje czasowym zatrzymaniem bądź bardzo istotnym ograniczeniem produkcji.

Obecnie podejmowane są przez Spółkę intensywne działania mające na celu ograniczenie negatywnych skutków Siły Wyższej i Spółka dołoży wszelkich starań celem ich zminimalizowania. Spółka będzie na bieżąco informować o postępach w usuwaniu problemów technicznych i przewidywanego terminu odwołania Siły Wyższej.

To informacja jest bardzo niekorzystna dla odbiorców nawozów, zwłaszcza w dobie szalejących podwyżek cen, spowodowanych przede wszystkim rekordowymi cenami gazu. Inną kwestią jest także problem z dostępnością nawozów na rynku.

Przypominamy również, że urząd planuje wprowadzić dopłat do zakupu nawozów mineralnych w okresie od dnia 1 września 2021 do 15 maja 2022 roku. Dofinansowanie byłoby skierowane do producentów rolnych, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z pandemią.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności