yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościAwaria w Policach. Zakłady ograniczają produkcję

Awaria w Policach. Zakłady ograniczają produkcję

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne “Police” poinformowała, że z powodu awarii dwóch kotłów OP 230 musi czasowo wstrzymać lub bardzo istotne ograniczyć produkcję.

Jak przeczytamy w komunikacie Zakładów Chemicznych – W wyniku nieprzewidzianych problemów technicznych w obszarze Centrum Energetyki (tj. awarii dwóch kotłów OP 230) nastąpił brak możliwości wytwarzania pary technologicznej niezbędnej do prowadzenia procesów produkcyjnych na najważniejszych instalacjach spółki. Awaria skutkuje czasowym zatrzymaniem bądź bardzo istotnym ograniczeniem produkcji.

Obecnie podejmowane są przez Spółkę intensywne działania mające na celu ograniczenie negatywnych skutków Siły Wyższej i Spółka dołoży wszelkich starań celem ich zminimalizowania. Spółka będzie na bieżąco informować o postępach w usuwaniu problemów technicznych i przewidywanego terminu odwołania Siły Wyższej.

To informacja jest bardzo niekorzystna dla odbiorców nawozów, zwłaszcza w dobie szalejących podwyżek cen, spowodowanych przede wszystkim rekordowymi cenami gazu. Inną kwestią jest także problem z dostępnością nawozów na rynku.

Przypominamy również, że urząd planuje wprowadzić dopłat do zakupu nawozów mineralnych w okresie od dnia 1 września 2021 do 15 maja 2022 roku. Dofinansowanie byłoby skierowane do producentów rolnych, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z pandemią.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl