Czy odroczenie płatności może pomóc?

Dostępność i ceny nawozów w Polsce

Nawozy – wielu z nas zastanawia się czy je kupować. Niestety, to właśnie ceny zmuszają nas do takich dylematów. Co chwilę dystrybutorzy surowca, poprzez niestabilne warunki rynkowe, zmieniają cenniki. Pamiętajmy, że to właśnie teraz potrzeba ich najbardziej. Krajowa Rada Izb Rolniczych, widząc jak kształtuje się sytuacja, wnioskuje o odroczenie płatności

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 29 marca 2022 r. do Premiera Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, aby zakłady azotowe produkujące nawozy dla rolnictwa sprzedawały rolnikom nawozy z opóźnionym terminem płatności, określonym na koniec sierpnia bieżącego roku. Zabezpieczeniem dla ww. transakcji mogłaby być umowa na zakup zboża, rzepaku, kukurydzy z Elewarr Sp. z o.o.

Konieczne jest jak najszybsze udzielenie rolnikom pomocy do zakupu nawozów, ponieważ właśnie zastosowanie nawozów w okresie wiosennym decyduje o wysokości uzyskanych plonów. Wzrost cen nawozów, który miał miejsce w ostatnich miesiącach znacznie przekroczył możliwości finansowe wielu rolników, co przełożyło się na decyzje o ograniczeniu zakupów. Rolnicy, którzy zdecydowali się na zakup nawozów niezbędnych do właściwego prowadzenia upraw musieli skorzystać z dodatkowych kredytów. Przedstawiona sytuacja może doprowadzić do spadku plonów a także do pogorszenia sytuacji finansowej gospodarstw rolnych.

Takie rozwiązanie pomogłoby nam w tym trudnym okresie? Jak uważacie?

Źródło: KRIR

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Zbiór warzyw 2020
  2. Uszkodzenia zabytkowych bram w Łagowie
  3. orka ciągnik praca

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności