yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPerspektywy ukraińskiego rynku warzyw

Perspektywy ukraińskiego rynku warzyw

Ostatni sezon został zapamiętany na Ukrainie ze względu na rekordowe ceny ziemniaków i buraków oraz zmniejszenie powierzchni pod kapustą. Prognozy cen pojawiły się podczas XVI Międzynarodowej Konferencji Owoce i Warzywa Ukrainy-2019.

Znaczna podaż bulw ziemniaków niskiej jakości w drugiej połowie sezonu 2018/19 doprowadziła do wysokich cen w kwietniu 2019 r. Ze względu na spadek plonów i obniżoną podaż ceny ziemniaków osiągnęły rekordowe ceny – najwyższe  w całej historii niepodległej Ukrainy.  W najbliższej przyszłości należy spodziewać się kontynuacji importu ziemniaków z Rosji i Białorusi, ponieważ jest to opłacalne. Ceny ziemniaków pozostaną wysokie, a wiosną prawdopodobnie rekord ich cen zostanie pobity.

NA Ukrainie odnotowano spadek powierzchni upraw kapusty głowiastej białej i gwałtowny wzrost jej cen w drugiej połowie 2019 r. W przyszłym sezonie producenci będą nadal zmniejszać jej nasadzenia ze względu na ryzyko uprawy i zmiany klimatu. Wzrost jej cen jest możliwy tylko w drugiej połowie sezonu i będzie zależeć od s podejścia producentów do sprzedaży. Duża podaż kapusty niskiej jakości wywrze presję na obniżanie cen.

W bieżącym sezonie konieczny był import marchwi z Białorusi i Kirgistanu – na ukraińskich plantacjach nastąpił spadek wydajności z powodu warunków pogodowych. W nadchodzącym sezonie sytuacja może się dramatycznie zmienić. Rosnące zainteresowanie producentów marchwią może prowadzić do rekordowych zasiewów, największych od przynajmniej ostatnich 5 lat. Biorąc pod uwagę pogodę i zwiększenie wykorzystania wydajnych odmian hybrydowych, Ukraina może zebrać jeden z najwyższych plonów tego gatunku. Według ekspertów na marchew jest jednak najniższe zapotrzebowanie wśród warzyw barszczowych.

Ze względu na spadek produkcji buraki wiosną 2019 miały najwyższą cenę w ostatnich latach. Można było zaobserwować znaczny wzrost powierzchni ich uprawy. Jednak deszcze w pierwszej połowie lata w głównych regionach produkcji doprowadziły do ​​utraty części zbiorów. Biorąc pod uwagę wzrost cen innych warzyw z zestawu barszczowego, buraki w sezonie 2020 mogą również podrożeć.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Dane dotyczące cebuli wskazują na gwałtowny wzrost eksportu w pierwszej połowie sezonu 2019 i rekordowy import w drugiej. „Ze względu na udany sezon 2018–2019 obszar pod cebulą znacznie się powiększył. Ponadto jakość cebuli w tym roku jest znacznie wyższa, dlatego jej przechowywanie będzie lepsze. Znaczny wzrost cen cebuli na wiosnę jest możliwy tylko przy wzroście jej eksportu.

za: fruit-inform.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl