AktualnościPrzy gruncie temperatura spadnie miejscami do -20 stopni Celsjusza

Przy gruncie temperatura spadnie miejscami do -20 stopni Celsjusza

Szykuje się bardzo zimna doba w całym kraju. Przy gruncie spadnie nawet do -20 stopni Celsjusza! 

Po kilku dniach z opadami śniegu na wschodzie, południu i w centrum w nocy zaznaczy się wyż z pogodnym niebem, słabym wiatrem. Oznacza to duży spadek temperatury na obszarach z największą pokrywą śnieżną oraz w zastoiskach mrozowych.

Programy ochrony roślin - przedsprzedaż 2024 - baner

W środę o poranku w zagłębiu sadowniczym w rejonie Kraśnika, Sandomierza oraz w województwie Małopolskim, Świętokrzyskim, całym Roztoczu temperatura spadnie do -18/-12 stopni Celsjusza. Przy gruncie możemy mieć -20 stopni Celsjusza i poniżej tej wartości. W centrum kraju i na wschodzie odnotujemy od -15 do -11 stopni. Najcieplejsza noc na zachodzie i północy, gdzie słupki rtęci spadną do -10/-7 stopni Celsjusza. Przy gruncie będzie o około 1-3 stopnie chłodniej. Miejscami mogą pojawić się mgły z szadzią.

Bardzo zimno będzie również w ciągu dnia. Na południu, wschodzie i w centrum temperatura nie wzrośnie powyżej -8/-6 stopni zaś lokalnie w rejonie Krakowa, Kielc i Sandomierza możemy mieć nawet -10 stopni Celsjusza w samym środku dnia. Nad resztą kraju przebłyski słońca ogrzeją powietrze do -6/-4 stopni Celsjusza.

Noc z środy na czwartek będzie już cieplejsza z kolejną porcją opadów śniegu na wschodzie, południu i w centrum kraju. Przeważnie spadnie od 1 do 5 cm świeżego śniegu.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

UWAGA! W niedzielę i poniedziałek również w większości kraju temperatura spadnie do -15 stopni.


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl