yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSzykuje się duża zmiana pogody

Szykuje się duża zmiana pogody

Przed nami duża zmiana pogody. Żegnamy chłody i ciągłe opady deszczu, które co jakiś czas odwiedzały najróżniejsze regiony Polski. W czwartek na przeważającym obszarze kraju poczujemy letnie temperatury. Na zachodzie będzie nawet 25 stopni powyżej zera. Późnym popołudniem, wieczorem i w nocy przez zachodnie regiony kraju przejdą burze z ulewnymi opadami deszczu do 25 mm i gradem do 1 cm. Podczas burz mocniej powieje do 50-70 km/h.

W piątek niespokojna pogoda zapanuje na całym zachodzie, północy, południu i w centrum kraju, jednak najwięcej opadów pojawi się od Pomorza Gdańskiego po Kujawy, Warmię, Łódzkie i Małopolskę.

W sobotę przed południem sporo opadów na zachodzie, po południu burze z intensywnymi opadami deszczu pojawią się głównie na południu kraju. Podobnie w niedzielę – zagrzmi na wschodzie i południu kraju. Na pozostałym obszarze najwyżej przelotnie popada deszcz.

W przyszłym tygodniu każdego dnia w którejś części kraju przechodzić będą burze. Jednak nie będzie u was padać każdego dnia. Miejscami opady mogą mijać niektóre miejsca przez 3 do 4 dni. Burze to zjawisko lokalne, pamiętajmy o tym. Podczas burz pojawi się grad, im cieplej tym większe gradziny mogą spaść- do nawet 2-3 centymetrów. Podczas burz powieje do 80-90 km/h. Suma opadów podczas jednej burzy osiągnie 10-35 mm.

Z każdym dniem temperatura powietrza będzie coraz wyższa. Na początku tygodnia w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 20 do 26 stopni. W okolicy Bożego Ciała słupki rtęci przekroczą miejscami 27-29 stopni. Kolejne dni będą jeszcze cieplejsze. Bardzo prawdopodobny jest upał w wielu regionach kraju. Noce zrobią się ciepłe i parne. Początkowo będzie to okolica 10-16 stopni, natomiast od Bożego Ciała między 16 a 22 stopnie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Łukasz Sieligowski

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl