yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościUrodzajne papryki na Pepper Cafee

Urodzajne papryki na Pepper Cafee

Spotkania sezonowe organizowane przez firmę Monsanto (właściciela marki Seminis) z producentami papryki stały się już tradycją. Kolejne spotkanie z cyklu Pepper Cafee odbyło się 21 lipca w gospodarstwie Moniki i Kazimierza Małków w Woli Grabowskiej koło Potworowa. Partnerami spotkania były firmy Timac Agro, Agraplant i Grupa Producentów Rozsad Krasoń.

Bohaterem spotkania była nowa odmiana Maximinus F1 o czerwonych owocach typu blok, o której opowiadali Piotr Dutkowski i Marcin Piechota reprezentujący markę Seminis. Wybarwiające się na intensywny ciemnoczerwony kolor owoce o grubych ściankach (do 10 mm) to efekt hodowli kalifornijskiej, z której pochodzi nowy mieszaniec. Rośliny o generatywnym typie wzrostu są mało podatne na bakterie z rodzaju Xanthomonas i wcześnie wchodzą w okres owocowania. Specjaliści marki Seminis zalecali zbiór pierwszych owoców „na zielono”. Dzięki odciążeniu roślin lepiej rozbudowują system korzeniowy roślin i wiążą się owoce na wyższych piętrach.

Gospodarze spotkania przygotowują rozsadę z pikówki zamawianej w Grupie Producentów rozsad Krasoń. Marcin Krasoń, reprezentujący Grupę omówił szczegółowo ofertę dedykowaną producentom papryki. Specjalista zwrócił szczególną uwagę na nowość jaką jest rozsada papryki szczepiona na podkładkach, co zwiększa odporność roślin na tzw. choroby odglebowe.

Więcej na temat spotkania wkrótce na łamach naszych czasopism: “Szklarnie, Tunele, Osłony” i “Warzywa“.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Tekst i fot. A. Czerwińska-Nowak

 

Aleksandra Czerwińska-Nowak
Aleksandra Czerwińska-Nowak
Absolwentka wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przez cztery lata pracowała na tej uczelni jako asystent w Katedrze Warzywnictwa zajmując się tematyką technologii uprawy grzybów jadalnych i warzyw. W 2008 roku dołączyła do zespołu miesięcznika „Warzywa”. Specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących doboru odmian warzyw ich uprawy oraz przechowywania i przygotowania do sprzedaży.
agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl