Urodzajne papryki na Pepper Cafee

Gruba ścianka papryki Maximinus F1

Spotkania sezonowe organizowane przez firmę Monsanto (właściciela marki Seminis) z producentami papryki stały się już tradycją. Kolejne spotkanie z cyklu Pepper Cafee odbyło się 21 lipca w gospodarstwie Moniki i Kazimierza Małków w Woli Grabowskiej koło Potworowa. Partnerami spotkania były firmy Timac Agro, Agraplant i Grupa Producentów Rozsad Krasoń.

Bohaterem spotkania była nowa odmiana Maximinus F1 o czerwonych owocach typu blok, o której opowiadali Piotr Dutkowski i Marcin Piechota reprezentujący markę Seminis. Wybarwiające się na intensywny ciemnoczerwony kolor owoce o grubych ściankach (do 10 mm) to efekt hodowli kalifornijskiej, z której pochodzi nowy mieszaniec. Rośliny o generatywnym typie wzrostu są mało podatne na bakterie z rodzaju Xanthomonas i wcześnie wchodzą w okres owocowania. Specjaliści marki Seminis zalecali zbiór pierwszych owoców „na zielono”. Dzięki odciążeniu roślin lepiej rozbudowują system korzeniowy roślin i wiążą się owoce na wyższych piętrach.

Gospodarze spotkania przygotowują rozsadę z pikówki zamawianej w Grupie Producentów rozsad Krasoń. Marcin Krasoń, reprezentujący Grupę omówił szczegółowo ofertę dedykowaną producentom papryki. Specjalista zwrócił szczególną uwagę na nowość jaką jest rozsada papryki szczepiona na podkładkach, co zwiększa odporność roślin na tzw. choroby odglebowe.

Więcej na temat spotkania wkrótce na łamach naszych czasopism: “Szklarnie, Tunele, Osłony” i “Warzywa“.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

 

Tekst i fot. A. Czerwińska-Nowak

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności