Zielony Ład musi być opóźniony

Łąka_Facelia

Dużo w ostatnim czasie miejsca poświęciliśmy Zielonemu Ładowi i wynikającymi z niego wyzwaniami. W obliczu aktualnej sytuacji, coraz więcej organizacji postuluje opóźnienie jego wprowadzenia. Nie wiadomo, czy rolnicy poradziliby sobie teraz z jego wymaganiami…

Zarząd KRIR, przekazując pismo Copa-Cogeca skierowane do Komisarza UE ds. Rolnictwa w sprawie środków łagodzących wpływ wojny w Ukrainie na unijny sektor rolny, 24 marca 2022 r. zwrócił się z apelem do Prezydenta RP, Wicepremiera-Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Komisarza UE ds. Rolnictwa o poparcie postulatów zawartych w tym piśmie oraz podjęcie działań na forum UE w celu opóźnienia wejścia w życie przepisów dotyczących Europejskiego Zielonego Ładu i strategii „od pola do stołu”.

Szanowny Panie Premierze,

W imieniu Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w załączeniu przekazuję pismo Copa-Cogeca z dnia  10 marca br. znak: CC(22)1335:1–PG/na skierowane do Komisarza UE ds. Rolnictwa w sprawie środków  łagodzących wpływ wojny w Ukrainie na unijny sektor rolny.

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwraca się do Premiera z apelem o poparcie postulatów zawartych  w tym piśmie oraz podjęcie działań na forum UE w celu opóźnienia wejścia w życie przepisów  dotyczących Europejskiego Zielonego Ładu i strategii „od pola do stołu”.

Konsekwencje wojny na Ukrainie z każdym dniem coraz bardziej odczuwa Polska i kraje sąsiadujące, ale  także odległe państwa, które przez lata sprowadzały z Ukrainy surowce. Nie wiemy także jak długo  potrwa ta sytuacja, ani jaki będzie jej dalszy bieg. 

W związku z powyższym wnosimy o pilne zawieszenie wszelkich procedowanych reform, których  efektem może być dalszy wzrost kosztów produkcji, a co za tym idzie zagrożenie bezpieczeństwa  żywnościowego.

Źródło: KRIR

Related Posts

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności