Ochroń rośliny przed skutkami przymrozków

Jak wynika z najnowszych prognoz w ciągu najbliższych dni możemy spodziewać się porannych przymrozków, warto zatem przygotować rośliny na ich nadejście. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie Asahi SL – to sprawdzone rozwiązanie w ochronie roślin przed skutkami różnego rodzaju stresów. To także preparat przyspieszający regenerację roślin po zaistnieniu warunków stresowych.

Warunki zastosowania:

  1. po przymrozku, przy minimalnej temperaturze w dzień 4-5°C
  2. przed spodziewanym przymrozkiem, nie później niż do 12 godzin przed

Zastosowanie preparatu:
Sytuacja 1
Gdy przymrozek przyjdzie za 1-3 dni
Zastosować Asahi SL w zalecanej dawce (0,6 l/ha) najwcześniej jak to możliwe

Sytuacja 2
Gdy przymrozek zaskoczył i spowodował uszkodzenia
Zastosować Asahi SL w zalecanej dawce (0,6 l/ha) po przymrozku w momencie jak rośliny zaczną funkcjonować: wyjdą z tzw. stadium „zera fizjologicznego”, kiedy rośliny nie są w stanie pobrać, transportować ani metabolizować.

Sytuacja 3
Gdy przymrozki utrzymują się przez kolejne 2-3 noce

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Zastosować Asahi SL w zalecanej dawce (0,6 l/ha) po pierwszym przymrozku nawet jak wiadomo, że przymrozek będzie jutro, ale należy pamiętać o tym,aby wykonać zabieg w momencie, kiedy rośliny zaczną funkcjonować i wyjdą ze stadium tzw. „zera fizjologicznego”

Sytuacja 4
Gdy przymrozki utrzymują się przez kolejne 2-3 noce i nie wykonano jeszcze zabiegów ochrony
Sprawdzić stan roślin: jeśli są jedynie osłabione zastosować Asahi SL w zalecanej dawce (0,6l/ha).

Uwagi:

  1. Zastosowanie Asahi SL jest w stanie pomóc uprawom jedynie wtedy kiedy uszkodzenia nie są bardzo silne i dają szansę roślinie na przeżycie. Tylko żywe komórki jesteśmy w stanie pobudzić do szybszej regeneracji.
  2. Asahi SL jest produktem który: poprawia kondycję roślin (przygotowanie do stresu) i wspomaga regenerację uszkodzeń (wychodzenie ze stresu)
  3. Dla roślin kwitnących lub z uformowanymi pąkami kwiatowymi zaleca się dodać nawozu zawierającego Bor (B) – który pełni ważną funkcję w rozwoju kwiatostanów.
  4. Do Asahi SL stosowanego samodzielnie dodać zwilżacza niejonowego 5. Asahi SL można mieszać praktycznie ze wszystkimi środkami ochrony roślin i nawozami.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj zlecanych środków bezpieczeństwa.

Źródło: Arysta LifeScience

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności