yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
Informacje z firmOrganiczny stymulator wzrostu roślin z Lublina

Organiczny stymulator wzrostu roślin z Lublina

Firma HUMICAGROPOL w Lublinie wprowadziła na rynek ciekawy naturalny stymulator wzrostu – HUMICAGRO – koncentrat kwasów humusowych z ekstraktu węgla brunatnego. Zawiera również kompleks kwasów fulwowych, kompleks minerałów, mikroelementów, aminokwasów, witamin i kwasów organicznych. Stymulator wzrostu roślin produkowany jest z węgla brunatnego.

200 ml koncentratu Humicagro wystarczy do użyźnienia powierzchni 1 ha. Dowiedziono, że zwiększa plon zbóż i roślin uprawnych o 10-20%, warzyw – o 20%, owoców – o 20-60%, co potwierdza sprawozdanie z badań Instytutu Upraw i Nawożenia Gleb w Puławach.

 

Humicagro może być również wykorzystywany w użyźnianiu gleby w rolnictwie ekologicznym. Koncentrat zawiera cały kompleks minerałów i mikroelementów, witamin oraz aminokwasów, kwasy humusowe fulwowe oraz kwasy organiczne. Na rynku nie ma preparatów o równie wysokim stężeniu i właściwościach: 100% koncentratu stanowi materiał organiczny bez żadnych chemicznych, syntetycznych i sztucznych składników; w produkcji nie są stosowane lignohumaty i lignosulfoniany; nie zawiera patogennych mikroorganizmów, wirusów, jaj pasożytów i szkodników, ponieważ nie przedostają się one do pokładów węgla brunatnego; produkty zawierają cały kompleks minerałów, pierwiastków śladowych, aminokwasów i witamin, kwasów organicznych zawartych w węglu brunatnym i innych surowcach organicznych. Całkowita zawartość kwasów humusowych i fulwowych w koncentracie próchniczym wynosi 15%, w przeliczeniu na suchą masę – 95%, co jest największym wskaźnikiem takich produktów organicznych na rynku.

Produkt jest stabilny biologicznie, co jest ważne dla przechowywania i transportu gotowych produktów; posiada najmniejszy wskaźnik ilościowy do obliczania zużycia na 1 hektar – 200 ml; nie tylko zwiększa plony o co najmniej 30%, ale obniża koszty nawożenia. 

 

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl