yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościMróz powodem 300 mln euro strat we Włoszech

Mróz powodem 300 mln euro strat we Włoszech

Fala mrozu, która w ostatnich dniach lutego nawiedziła Europę spowodowała ogromne szkody. Wg szacunków włoskiej organizacji Coldiretti straty rolnictwa we Włoszech sięgają 300 mln euro. Wynikają one nie tylko z uszkodzeń na plantacjach i w sadach, ale także z problemów z transportem produktów spowodowanym fatalnymi warunkami pogodowymi.

Mróz dotknął niemal całą Europę od Wielkiej Brytanii po Węgry, Chorwację i Macedonię. Jednak największe straty dotknęły głównych producentów warzyw i owoców, czyli Hiszpanię i Włochy – podaje Coldiretti. W pierwszym kraju odnotowano straty w sadach migdałowych i brzoskwiniowych oraz na polach z ziemniakami czy sałatą na poziomie dziesiątków milionów euro.

Od Lombardii, Piemontu i Emilii-Romanii po Kampanię i Apulię włoscy producenci stracili zbiory zimowych warzyw: karczochów, cykorii czy kalafiorów. W Ligurii odnotowano duże straty w uprawach roślin ozdobnych, które miały trafić na rynek w związku z Dniem Kobiet.

Jak podaje freshplaza, okazuje się, że truskawki w tunelach w Bazylikacie nie ucierpiały zbytnio. Kwiatów na których obserwuje się nekrozy jest niewiele i ubytek ten nie powinien wpłynąć znacząco na produkcję. Inaczej jest w przypadku drzew pestkowych np. brzoskwiń. Odmiany które były w pełni kwitnienia zostały mocno uszkodzone. Wg oceny organizacji Cia – Agricoltori Italiani, największe straty są na obszarze Toscanii i Emilii-Romanii. Tutaj zniszczone zostały uprawy karczochów oraz kwiaty wczesnych odmian moreli. Nie ma jeszcze szacunków dotyczących uszkodzeń drzew czereśni i śliw.

Źródło: ansa, coldiretti, freshplaza, corrierortofrutticolo

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl