Program Ochrony Roślin Warzywnych edycja 2021

W wydanym przez Wydawnictwo Plantpress – Programie Ochrony Roślin WARZYWNYCH na rok 2021 znajdują się najbardziej aktualne (stan na koniec grudnia 2020) informacje o zarejestrowanych w ochronie warzyw (w gruncie i pod osłonami)  środkach ochrony roślin, a także szczegółowy program ochrony dla poszczególnych gatunków, przygotowany zgodnie z fazami rozwoju roślin. Bardzo istotna jest także informacja o preparatach wycofywanych w 2021 roku wraz z datą do kiedy można dany środek stosować. Corocznie zmienia się lista dostępnych substancji i preparatów a także zakres ich rejestracji – stąd tak ważne jest posiadanie aktualnej edycji Programu Ochrony Roślin Warzywnych .

Kliknij TUTAJ i przejdź do strony sklepu Wydawnictwa Plantpress, by zakupić Program Ochrony Roślin Warzywnych na 2021 lub otrzymaj go w pakiecie przy rocznej prenumeracie miesięcznika WARZYWA.

Jeśli chodzi o substancje aktywne, w tym roku z półek sklepowych znikną m.in. preparaty oparte na tiaofanacie metylu, np. Topsin M500 SC.  Według przepisów do dnia 31 sierpnia 2021 r. środki ochrony roślin zawierające tę substancję mogą być sprzedawane i dystrybuowane, a ich stosowanie kończy się z dniem 19 października 2021 r. Drugą z substancji grzybobójczych, która zostanie wykreślona z listy substancji czynnych jest mankozeb. Środki ochrony roślin zawierające mankozeb musza być zużyte do 4 stycznia 2022 roku, natomiast w sprzedaży mogą być do 1 lipca 2021. Pełną informację znajdziecie Państwo w naszym Programie.

Ubywa kolejnych substancji aktywnych, a biorąc pod uwagę unijne plany zmniejszenia zużycia środków ochrony roślin o połowę do 2030 roku, możemy spodziewać się kolejnych wycofań. Niemniej jednak, niezależnie od dalszych decyzji, już teraz musimy sobie uświadomić, że następne kilka lat będzie wiązało się z koniecznością zmian strategii ochroniarskich i nawożeniowych. Jeśli przewidywania dotyczące planów usunięcia z rejstru kolejnych substancji sprawdzą się, konieczna będzie duża zmiana, jeśli chodzi o strategię ochrony przed chorobami i szkodnikami.

Zachęcamy do zaopatrzenia się w Program Ochrony Roślin Warzywnych edycja 2021, który stanowi zbiór najważniejszych informacji o:
– zarejestrowanych i dostępnych w handlu środkach ochrony roślin i ich stosowaniu w produkcji warzywa w polu i pod osłonami
– w przypadku preparatów wycofywanych w 2021 roku – data do kiedy można dany środek stosować
– ułatwiające wyszukiwanie listy alfabetyczne środków: fungicydy, zoocydy, herbicydy …
– szczegółowy program ochrony dla poszczególnych gatunków (zgodnie z fazami rozwojowymi roślin…)
– inne przydatne informacje (m.in. kody IRAC i FRAC…)

Program ułatwia planowanie oraz ewidencjonowanie zabiegów.

Kliknij TUTAJ i przejdź do strony sklepu Wydawnictwa Plantpress, by zakupić Program Ochrony Roślin Warzywnych na 2021 lub otrzymaj go w pakiecie przy rocznej prenumeracie miesięcznika WARZYWA.

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności