yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAgro Akademia pod Kotlinem

Agro Akademia pod Kotlinem

Pomidorowe Warsztaty Polowe w ramach Agro Akademii Warzywniczej BASF zorganizowano po raz kolejny 19 lipca w Broniszewicach k. Kotlina na polu Radosława Korzeniewskiego. Głównym organizatorem tego wydarzenia obok firmy BASF Polska, Dział Crop Protection, były grupy producentów pomidorów: ZPOiW Pomwirtus oraz ZPOiW Wielkopolanie. Partnerami spotkania, podobnie jak w poprzednich edycjach byli: ADOB, Hazera, HM. Clause, Grupa Mularski i Awimex.

Włodzimierz Prus z firmy ADOB informował jak dokarmiać rośliny pomidora dolistnie, aby nie doprowadzić do powstawania niedoborów składników pokarmowych. W fazie dorastania owoców na gronach polecał on m. in. Stosowanie nawozu ProFit 4-12-38, z wysoką zawartością potasu. W tej fazie wzrostu roślin zalecał również dostarczyć np. wapń. Małgorzata Zadura reprezentująca firmę Hazera omówiła odmiany pomidorów do uprawy w polu, szczególnie podkreślając plenność odmiany Rover F1. Maciej Rakocy z firmy HM. Clause przedstawił kilka odmian m.in. znaną w tym rejonie Pietrarossa F1. Daniel Babij zachęcał do współpracy z Grupą Mulraski – producentem rozsad warzyw. Dr Anna Długosz zapraszała do współpracy z firmą Awimex, dystrybutorem nasion warzyw.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli prof. dr hab. Józef Robak oraz dr Agnieszka Włodarek z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, którzy udzielali porad dotyczących stosowania środków ochrony roślin. Wskazywali, na objawy różnych chorób występujących na pomidorach.

Spotkanie podsumowali Maciej Wita i Marcin Chojecki z firmy BASF. Podkreślali zalety oferowanych przez ten koncern środków do ochrony pomidorów takich jak Cabrio Duo 112 EC, Signum 33 WG czy Orvego 525 SC. Marcin Chojecki informował, że firma ciągle pracuje nad nowymi środkami ochrony roślin. Obecnie w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach już trwają badania kolejnych nowych produktów do ochrony pomidora z oferty tej firmy.

Tekst i fot. Aleksandra Andrzejewska

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl