Przygotuj swój system nawadniania do zimy

PARTNER MATERIAŁU: MILEX

Przygotuj swój system nawadniania do zimy z firmą MILEX

Najważniejszą pracą po zakończeniu sezonu jest prawidłowe przygotowanie systemu nawadniania do zimy. Główną czynnością jest opróżnienie przewodów i innych elementów systemu z wody. Pozostawienie jej w instalacji może doprowadzić do trwałego ich uszkodzenia na skutek zamarznięcia wody w ujemnych temperaturach.

Jednak zanim przystąpimy do usuwania wody z instalacji, należy sprawdzić, czy nie wymaga ona przepłukania np. w celu udrożnienia kroplowników. Wszelkie osady usuwa się znacznie łatwiej, gdy są jeszcze mokre. Emitery kroplowe mogą być zapychane różnymi typami zanieczyszczeń: częściami mechanicznymi, osadami chemicznymi, glonami czy bakteriami. Chcąc jak najdłużej zachować maksymalną równomierność nawadniania, warto przeprowadzać posezonowe płukanie instalacji. Pamiętajcie, aby przed zimą przepłukać także filtr żwirowy oraz umyć wkłady filtrów dyskowych i siatkowych.

Linia kroplująca

Po oczyszczeniu instalacji możemy przystąpić do spuszczenia z niej wody. Czynność tę możemy wykonać na trzy sposoby, poprzez:

– ręczne odwodnienie,

– automatyczne odwodnienie,

– wydmuchiwanie wody sprężonym powietrzem.

Odpowiednio zabezpieczony system nawadniania na okres zimowy, będzie działał bez zarzutu w kolejnym sezonie.

Chcesz być na bieżąco z istotnymi informacjami na temat systemów nawadniania i nie tylko?

Polub fanpage firmy Milex 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności