yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNabór wystartował, ale potrwa tylko miesiąc. W grę wchodzi nawet pół miliona...

Nabór wystartował, ale potrwa tylko miesiąc. W grę wchodzi nawet pół miliona złotych

Rolnicy mogą starać się o wsparcie na inwestycje związane z prowadzeniem działalności przetwórczej i handlowej do 5 lutego 2024 roku. Limit dofinansowania w przypadku pojedynczego beneficjenta wynosi 500 tysięcy złotych. 

Kto może skorzystać ze wsparcia?

Dopłaty przysługują rolnikom, ich małżonkom i rybakom, którzy prowadzą lub rozpoczynają działalność, podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników lub otrzymują płatności bezpośrednie, a także mają nadany numer identyfikacyjny w ewidencji producentów.

Ile pieniędzy można uzyskać?

Wsparcie będzie realizowane w formie refundacji części kosztów kwalifikowanych. Standardowo zwrot wyniesie 60 proc., w przypadku beneficjentów z sektora rybackiego – 50 proc., a dla młodych rolników – 70 proc. Minimalna wielkość dofinansowania jednego przedsięwzięcia to 20 tys. zł, a limit pomocy to 500 tys. zł.

Na co można przeznaczyć pieniądze?

Otrzymane środki powinny zostać przeznaczone m.in. na budowę czy remont infrastruktury i urządzeń służących przetwarzaniu produktów, ich przechowywaniu, przygotowywaniu do sprzedaży i wprowadzaniu do obrotu. W katalogu podlegających zwrotowi wydatków wymienione zostały także koszty zakupu nowych maszyn, terminali płatniczych, domen internetowych czy środków transportu służących do wykonywania działalności.

Kiedy złożyć wniosek?

Nabór, prowadzony wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR, rozpoczął się 3 stycznia i potrwa do 5 lutego 2024 r. Warto wiedzieć, że na etapie składania wniosku można się ubiegać o przyznanie 50-proc. zaliczki.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: ARiMR

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl