yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPłatności dla małych gospodarstw. Ile wniosków złożyli rolnicy?

Płatności dla małych gospodarstw. Ile wniosków złożyli rolnicy?

Nabór wniosków o płatności dla małych gospodarstw dobiegł ku końcowi. Jak dużą popularnością wśród producentów cieszyła się ta forma wsparcia?

31 sierpnia zakończyło się przyjmowanie oświadczeń dotyczących przyznania płatności dla małych gospodarstw. W ARiMR zarejestrowano ok. 196,5 tys. takich dokumentów. Można je było składać tylko za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

O płatności dla małych gospodarstw mogli ubiegać się rolnicy, którzy posiadają gospodarstwa o powierzchni do 5 ha i złożyli wnioski o przyznanie płatności za 2023 rok. Stawka pomocy wynosi 225 euro/ha i maksymalnie 1125 euro na gospodarstwo.

Płatności dla małych gospodarstw, zastępuje następujące płatności bezpośrednie: podstawowe wsparcie dochodów, płatność redystrybucyjną, płatność dla młodych rolników, wszystkie płatności związane z produkcją oraz płatności w ramach ekoschematów.

Jeżeli rolnik składając wniosek o dopłaty bezpośrednie ubiegał się jedynie o podstawowe wsparcie dochodów i płatność redystrybucyjną, to na pewno lepiej było skorzystać z ryczałtowej płatności dla małych gospodarstw.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Jeżeli żądający przyznania płatności dla małych gospodarstw rolnik we wniosku o przyznanie dopłat za rok 2023 ubiegał się także o przejściowe wsparcie krajowe (uzupełniającą płatność podstawową lub płatność do tytoniu), płatność ONW, ekologiczną i rolno-środowiskowo-klimatyczną czy zalesieniową, wówczas poza ryczałtem może otrzymać pieniądze z tytułu tych płatności.

Źródło: ARiMR

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl