yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościRosjanie przechodzą na kasze

Rosjanie przechodzą na kasze

Wzrost średnich cen świeżych warzyw w Rosji o 22% od 2014 r. zmusza kupujących do rezygnacji z tych produktów. Według szacunków firmy badawczej GfK, w zależności od rodzaju warzyw, roczna sprzedaż spadła o 1,4-12,3% w naturze i do 2,8% w pieniądzu.

Alternatywą dla kupujących były zboża, których sprzedaż rośnie o 1,3%. Producenci nie zauważyli jeszcze tej tendencji i, nadal zwiększają produkcję warzyw w celu zastąpienia importu.

Według GfK użycie świeżych warzyw i ziemniaków przez Rosjan od lipca 2018 r. do czerwca 2019 r. spadło o 4,8%. Sprzedaż pomidorów spadła o 3,1% w jednostkach fizycznych, w pieniądzu wzrosła  – o 2,7%. Zakupy ogórków spadły o 1,4% w ujęciu realnym i wzrosły o 0,1% w ujęciu pieniężnym. Według GfK kategorie te stanowiły 44,5% rynku, którego roczny obrót oszacowano na 334,4 mld rubli. Sprzedaż ziemniaków realnie spadła o 5,8%, cebuli – o 3,2%, papryki słodkiej – o 6,9%, kapusty – o 12,3% rok do roku. Pod względem pieniężnym konsumpcja ziemniaków i papryki spadła o 2,8% i 1,6%, sprzedaż cebuli i kapusty wzrosła odpowiednio o 12,5% i 6,3%.

za: Kommersant

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl