yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAktualne ceny pomidorów. Krajowe warzywo dominuje nad importem

Aktualne ceny pomidorów. Krajowe warzywo dominuje nad importem [06.11.2023]

Na rynku hurtowym w Broniszach możemy napotkać importowane pomidory z Turcji i Maroka. Niemniej, zdaniem konsumentów, krajowy produkt dominuje pod względem smaku. Jak przedstawiają się aktualne ceny pomidorów? 

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach, jeśli chodzi o pomidory od krajowych producentów, notujemy dość duże rozbieżności w cenach. Wszystko zależne jest rzecz jasna od jakości i ilości, którą zainteresowany jest obiorca. Stawki w detalu są wyższe.

Jak więc przedstawiają się aktualne ceny polskich pomidorów? Na rynku w Broniszach ceny pomidorów zaczynają się już od 7,00 zł za kilogram, czyli 42,00 zł za 6 kilogramowy karton. Tyczy się to sprzedaży hurtowej. W sprzedaży detalicznej stawki dochodzą natomiast do 12,00 zł za kilogram. W przeliczeniu jest to 72,00 zł za karton.

Wśród ofert, tak jak wcześniej wspominaliśmy, możemy napotkać również produkt importowany. Towar sprowadzany jest z Turcji i Maroka. Warto jednak podkreślić, że pomidory od polskich producentów nie mają sobie równych pod względem smaku. Z tego względu konsumenci wciąż kierują się w ich stronę. Wzrost popytu na warzywo z importu nastąpi dopiero w momencie, w którym ceny krajowych pomidorów znacząco wzrosną.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl