yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościAktualne ceny Ursusa C-328. Ile kosztuje dziś starszy brat Ursusa C-330?

Aktualne ceny Ursusa C-328. Ile kosztuje dziś starszy brat Ursusa C-330? [PRZEGLĄD CEN]

Jakie są aktualne ceny Ursusa C-328, czyli starszego brata Ursusa C-330? Za ile kupimy dziś ciągnik w dobrym stanie technicznym? Czego się wystrzegać? Sprawdź aktualny przegląd cen Ursusa C-328 w 2024 roku.

Ursus C-328, a może Ursus C-330?

Ursusa C-330 nikomu przedstawiać nie trzeba. Uwielbiana trzydziestka od wielu lat cieszy się dużym uznaniem zarówno w całej Polsce, jak i w wielu innych krajach. Niekiedy pod “ciapka” podszywa się jednak jego starszy brat, a producenci mogą o tym nie wiedzieć. Mowa o Ursusie C-328, czyli modelu poprzedzającym Ursusa C-330. O czym mowa?

Ursus C-328 był produkowany w latach 1963-1968, natomiast od 1967 do 1987 roku w zakładach skupiano się na Ursusie C-330. Stosunkowo zbliżona konstrukcja maszyn dawała szerokie pole manewru oszustom. Nawet dziś na popularnych portalach ogłoszeniowych znajdziemy Ursusy C-328 ze zmienioną maską, które starają się udawać model C-330. Wprawne oko różnicę zauważy od razu, ale dla osób początkujących ciągniki mogą wydawać się niemalże identyczne. Niemniej, znajdziemy również ogłoszenia, w których sprzedający wprost informuje o faktycznym roku produkcji. Ile więc kosztuje Ursus C-328?

Aktualne ceny Ursusa C-328 w 2024 roku

Ursusy C-328 mają już swoje lata, a więc określenie “zabytek” nie będzie tu krzywdzące. Ciągniki zdecydowanie rzadziej zobaczymy przy pracy w gospodarstwach niż modele C-330 czy C-360. Właściciele zdecydowanie częściej odnawiają maszyny do stanu niemalże fabrycznego i prezentują je na różnorakich spotkaniach czy wystawach. Pojawiające się w ogłoszeniach “perełki” mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto jednak zauważyć, że dostępne są również maszyny w zdecydowanie gorszym stanie technicznym, które kosztują zdecydowanie mniej. Często ciągniki są oferowane ze zmienioną, “kwadratową” maską. Jakich cen Ursusa C-328 można się spodziewać w 2024 roku?

Ursus C-328 w cenie do 15 tys. zł

Nie jest tajemnicą, że najtańsze Ursusy C-328 pozostawiają wiele do życzenia. Nierzadko konieczne są liczne naprawy, a znalezienie maszyny niewymagającej poprawek lakierniczych graniczy z cudem. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego. Tak jak wspominaliśmy, Ursusa C-328 produkowano w latach 1963-1968. Wiele ciągników nie posiada ponadto możliwości rejestracji, czyli jest sprzedawana bez “papierów”. Nie brakuje tu składaków, które część komponentów mają z Ursusa C-328, a pozostałe elementy z modelu C-330, które mogą zmylić. Zdarzają się również przypadki, w których do modelu C-330 został zaimplementowany silnik z Ursusa C-328. Niektóre ogłoszenia przyciągają wzrok, jednak widok kompletnej “ruiny” tuż obok w podobnej cenie nasuwa szereg pytań. Niemniej, powyżej 10 tys. zł stan wizualny większości maszyn znacznie się poprawia.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Ursus C-328 w cenie od 15 do 20 tys. zł

Wśród Ursusów C-328 w cenie od 15 do 20 tys. zł zdecydowanie łatwiej znaleźć maszynę z oryginalnymi częściami. Wciąż nie brakuje tu jednak hybryd, czyli przykładowo Ursusa C-328 z silnikiem, a także maską od Ursusa C-330. Niemniej, zdecydowanie częściej sprzedawcy oferują maszynę z kompletem dokumentów, a więc z możliwością rejestracji. Ciągniki są przeważnie sprawne technicznie, a ich wygląd jest co najmniej dobry. Warto też przy tym zauważyć, że we wskazanym przedziale cenowy znajdziemy najwięcej ofert.

Ursus C-328 w cenie od 20 do 30 tys. zł

I tutaj próżno doszukiwać się samych, oryginalnych Ursusów C-328. Oczywiście takowe też znajdziemy, jednak wciąż więcej jest ofert ciągników przerobionych na model C-330. Warto zauważyć, że mówimy tu już o maszynach po kapitalnym remoncie. Nierzadko także po poprawkach lakierniczych. We wskazanym przedziale dokumenty są już podstawą, a sprzedający często wystawiają maszyny wraz z kabiną. Doszukać się można również ofert, w których wystawiony ciągnik pracował w jednym gospodarstwie przez kilkadziesiąt lat. Niewątpliwie jest to zaletą. Maszyny często przechodzące z ręki do ręki wiążą się z ryzykiem.

Ursus C-328 w cenie od 30 tys. zł

Ciągniki w cenie powyżej 30 tys. zł to już inna bajka. To opisywane wcześniej składaki stają się tu rzadkością, natomiast dominujące są Ursusy C-328 z pakietem oryginalnych komponentów. Maszyny przeważnie są w pełni odrestaurowane, a ich stan techniczny pozostaje na bardzo wysokim poziomie. Nie wymagają ponadto jakichkolwiek poprawek lakierniczych. Warto jednak zauważyć, że Ursus C-328 za niemal 40 tys. zł, gdyż takie oferty także znaleźliśmy, pozostaje większą atrakcją dla kolekcjonerów niż dla producentów, którzy mieliby wykorzystywać go do codziennych prac w gospodarstwie. Niemniej, specyficzna maska, a także bardzo dobry stan wizualny z pewnością przyciągają wzrok.

Aktualne ceny Ursusa C-330 w 2024 roku

Niejednokrotnie nawiązywaliśmy do modelu C-330, który niewątpliwie pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych maszyn w polskich gospodarstwach. Tak jak wspominaliśmy, ciągnik ten był produkowany w latach 1967-1987 i jest młodszym bratem Ursusa C-328. Natomiast o aktualnych cenach Ursusa C-330 pisaliśmy w tym ARTYKULE – KLIKNIJ.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl