yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAktualne ceny ziemniaków. Po ile worek?

Aktualne ceny ziemniaków. Po ile worek? [06.12.2023]

Na rynku ziemniaków wciąż możemy zaobserwować dość nietypową sytuację, która tyczy się cen. Jak przedstawiają się aktualne ceny warzywa? Po ile worek?

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach wciąż możemy zaobserwować dość nietypową sytuację, która tyczy się cen ziemniaków. Wszystko zależy od odmiany. W aktualnym sezonie najbardziej pożądana jest odmiana Irga i to ona zapewnia producentom najwyższe stawki. Dostępność pozostałych odmian okazuje się obecnie zdecydowanie większa, przez co ceny są niższe.

Jakich cen mogą spodziewać się producenci? Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach najczęściej spotykane ceny ziemniaków zamykają się na ten moment w przedziale 20,00-25,00 zł za 15 kilogramowy worek (1,33-1,66 zł/kg). Wspomniana Irga, która jest bardziej poszukiwana, wiąże się z nieco wyższymi stawkami, a konkretnie 32,00 zł za worek (2,13 zł/kg).

Niezmiennie wśród ofert możemy napotkać także towar z importu. Importerzy sprowadzają ziemniaka z Holandii. Warto jednak zauważyć, że popyt na towar z zagranicy jest dość niski. Wynika to z jego stosunkowo wysokiej ceny, a konkretnie 27,00-28,00 zł za worek (1,80-1,86 zł/kg).

Na tym się jednak nie kończy. Towar jest sprowadzany także z Cypru. W tym przypadku mowa jednak o młodych ziemniakach. Najczęściej spotykana cena to 4,50 zł za kilogram.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl