yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCeny marchwi lecą w dół? Miał być wzrost, a są spadki

Ceny marchwi lecą w dół? Miał być wzrost, a są spadki [11.12.2023]

Rolnicy są zaskoczeni. Ceny marchwi skoczyły niedawno w górę i miały dalej rosnąć. Dziś stawki jednak spadły. Czy to koniec wzrostów cen marchwi?

Ceny marchwi w ostatnim czasie cały czas wzrastały. Rolnicy przewidywali kolejne podwyżki. Dziś nastąpił jednak zwrot. Ile wynoszą ceny marchwi na Broniszach? Aktualnie stawki oscylują na poziomie 1,80-2,30 zł za kilogram. Tyczy się to sprzedaży hurtowej.

Z czego to wynika? Rolnicy spodziewali się, że handel w niedzielę będzie dużo większy. Marchwi zeszło jednak zbyt mało. Na rynek dojechały również nowe dostawy. Producentom zdecydowanie ciężej jest przez to uzyskać wyższe ceny. Kluczowa jest także jakość.

Uprzednio ceny dochodziły nawet do 2,40-2,50 zł za kilogram.

Co będzie dalej? Spadek cen może okazać się chwilowy. Zima wprawdzie odpuszcza, ale zbiory stoją pod znakiem zapytania. W całej Europie wjazd na pola nie jest możliwy. Śnieg topnieje i trzeba odczekać, żeby móc wjechać maszynami. Aktualnie jest duże ryzyko.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Co więcej, niektórzy rolnicy niestety nie zbiorą zalegającego towaru z pól. Mrozy i niewystarczająco gruba pokrywa śnieżna zrobiły swoje. Marchew nie wytrzymała.

Co z importem? Na rynku w Broniszach jest dostępna marchew z importu. Tutaj również odnotowano spadek cen. Importerzy oczekują aktualnie 2,30-2,40 zł za kilogram w hurcie.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl