yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNawozy azotowe, specjalistyczne i mocznik. Ogromny wzrost w Grupie Azoty

Nawozy azotowe, specjalistyczne i mocznik. Ogromny wzrost w Grupie Azoty

Ceny nawozów spadają, a produkcja i dostępność wzrasta. Cierpliwość się opłaciła. Ile nawozów wyprodukowała Grupa Azoty w marcu 2024 roku? Jak wygląda sytuacja na rynku nawozów? 

Jeszcze w styczniu Grupa Azoty, publikując szacunkowe wolumeny produkcji za początek roku 2024, notowała ogromne spadki. Zauważalna niska sprzedaż nawozów azotowych, wieloskładnikowych i specjalistycznych, a także mocznika, według Grupy Azoty, wynikała z napływu tanich produktów z Azji. Czy coś się zmieniło?

Produkcja nawozów w marcu 2024

Z opublikowanych danych za marzec 2024 wynika, że produkcja nawozów azotowych w spółkach Grupy Kapitałowej wzrosła względem lutego, szacunkowe wolumeny za marzec to 292 tys. ton w porównaniu do 252 tys. ton w lutym.

W nawozach wieloskładnikowych produkcja w marcu osiągnęła około 51 tys. ton względem 57 tys. ton w lutym. Wzrost poziomów produkcji został odnotowany również w przypadku nawozów specjalistycznych, szacunkowe poziomy produkcji w marcu to 32 tys. ton w porównaniu do 26 tys. ton w lutym.

W obszarach Mocznika, produktów OXO i Poliamidu Grupa Azoty również odnotowała wzrosty szacunkowych wolumenów produkcji. Mocznik – 107 tys. ton w marcu w stosunku do 80 tys. ton w lutym. Produkty OXO – 16 tys. ton w marcu względem 13 tys. ton w lutym, Poliamid – 9 tys. ton w marcu, 8 tys. ton w lutym. Na niezmienionym poziomie pozostała szacunkowa produkcja w Pigmentach wynosząca 2 tys. ton.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Aktualna sytuacja na rynku

– Delikatne odbicie w szacunkowych wolumenach produkcyjnych za marzec pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku z naszymi działaniami optymalizującymi sprzedaż. Przed nami jest jednak bardzo dużo do zrobienia, obecnie rynek naszych produktów jest niezwykle wymagający, stąd intensywnie pracujemy nad konkretnymi rozwiązaniami, które pozwolą nam realizować satysfakcjonujące poziomy produkcji – relacjonuje Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Adam Leszkiewicz.

Źródło: grupaazoty.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl