Pory dwukrotnie droższe na rynku Bronisze, 13.01.2021 [VIDEO]

Na rynku hurtowym Bronisze wzrosła cena pora
Na rynku hurtowym Bronisze cena pora wzrosła dwukrotnie. Styczeń 2021

Ceny porów na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach zdrożały o ponad 100 proc. w ciągu ostatnich kilkunastu dni. Jak mówią producenci sprzedający warzywa w hurcie, powodem jest przede wszystkim pogorszenie sytuacji pogodowej.

W ostatnim czasie cena pora wynosiła około 2 zł/kg. Czasami zdarzało się, że stawki spadały do 1,80 zł kg, a kiedy była naprawdę duża podaż, można było usłyszeć nawet 1,50 zł/kg – wyjaśnia jeden ze sprzedających rolników.

Tymczasem, dzisiaj na rynku hurtowym Bronisze, producenci sprzedawali pora nawet po 4,00 zł/kg, u drugiej ręki cena wzrasta już do 4,50 zł/kg. Spowodowane jest to pogarszającymi się warunkami atmosferycznymi, w tym mrozem i opadami śniegu, ale nie tylko w Polsce. Jak mówią producenci, znaczna część tego popularnego warzywa nie została jeszcze wykopana i, nie wiadomo, jak dalej potoczy się sytuacja. Poza tym, z powodu dużych opadów śniegu zablokowany został import, który zazwyczaj negatywnie wpływał na cenę krajowego towaru.

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego z rynku hurtowego w Broniszach.

Justyna Dobrosz, Sad24
Materiał filmowy Karol Pajewski, Sad24

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności