Czy Purple Magic zrewolucjonizuje rynek brokułu?

Purple Magic F1

Firma Sakata wprowadziła na rynek nową odmianę brokułu o fioletowych łodygach, aby uczynić warzywo jeszcze zdrowszym i bardziej atrakcyjnym wizualnie dla konsumentów.

Odmiana Purple Magic wygląda i smakuje jak zwykłe brokuły, ale wyróżnia się fioletowym zabarwieniem pączków i jasnofioletową łodygą. Jesteśmy przekonani, że nowe brokuły podbiją rynek i uznanie konsumentów, nie tylko ze względu na atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim ze względu na wysoką zawartość antocyjanów.

Jak się okazuje antocyjany, które nadają tej odmianie intensywny fioletowy kolor, mogą pomóc w: obniżeniu ciśnienia krwi, zmniejszeniu ryzyka chorób serca, zapobieganiu chorobom neurologicznym oraz spowolnieniu lub zatrzymaniu rozwoju raka.

Purple Magic – brokuły o atrakcyjnej fioletowej barwie. Fot. Sakata

Brokuł ten można na razie produkować w Hiszpanii w regionie Murcji, w niższych temperaturach (z całkowitym oknem od września do stycznia) oraz w Wielkiej Brytanii (jesienią). Obecnie trwa pierwszy sezon prób komercyjnych na obszarach upraw w całej Europie.

źródło: fruitnet.com

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności