Aktualne ceny ziemniaków. Irga najbardziej pożądaną odmianą [07.11.2023]

Ziemniaki Rynek Hurtowy Bronisze

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach najbardziej pożądaną odmianą ziemniaków jest Irga. Niestety, krajowi rolnicy muszą mierzyć się towarem importowanym. Jak przedstawiają się aktualne ceny ziemniaków? 

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach wśród najbardziej pożądanych odmian możemy wyróżnić Irgę. Ziemniaków tego typu zdecydowanie brakuje. W szczególności tych, które pozbawione są wszelkich wad. Za towar prezentujący najwyższą jakość rolnicy mogą spodziewać się stawek na poziomie 30,00-32,00 zł za 15 kilogramowy worek. W przeliczeniu na kilogram ceny przedstawiają się więc w granicach 2,00-1,13 zł.

W przypadku pozostałych odmian ziemniaków, których dostępność jest znacznie większa, ceny są nieco niższe. Mówimy tutaj o odmianach typu Catania czy Noya. W sprzedaży detalicznej stawki oscylują na poziomie 23,00-24,00 zł za worek, czyli 1,53-1,60 zł za kilogram. Sprzedaż hurtowa to oczywiście zupełnie inny poziom cenowy. Tutaj rolnicy mogą liczyć na 18,00-20,00 zł za worek, co w przeliczeniu daje nam 1,20-1,33 zł za kilogram.

Wśród ofert, tak jak już niejednokrotnie wspominaliśmy, wciąż obecny jest towar importowany. Importerzy niezmiennie sprowadzają go z Belgii. Dostawy są płynne. Cena belgijskich ziemniaków oscyluje w granicach 23,00-24,00 zł za 15 kilogramowy worek.

Related Posts

  1. Papryka żółta w kartonach
  2. Importowany ogórek gruntowy z Rosji
  3. Marchew na paletach
  4. Ciągnik rolniczy Farmtrac 25G

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności