Przed nami rekordowo ciepła doba. Pogodowe szaleństwo trwa w najlepsze

Tunele warzywnicze w słońcu

W południowej, wschodniej i centralnej Polsce padną nowe rekordy ciepła. Za zamieszanie w pogodzie odpowiada głęboki niż znad Wysp Brytyjskich, który przynosi powodzie od Wysp Brytyjskich po Danię, Francję i Hiszpanię.

Po południu nad zachodnią Polskę a wieczorem także nad północą włącznie z Kujawami, Mazowszem (z wyjątkiem południa regionu) i Podlasiem rozpoczną się silne opady deszczu, dzięki którym spadnie do jutra rana od 5-10 mm bliżej centrum kraju do 15-30 mm na północy Polski. Na południu, wschodzie i w centrum sucho bądź najwyżej pokropi

Najbliższej nocy na południe od Łodzi, Radomia, Lublina padną nowe rekordy ciepła. Tej nocy w Małopolsce i w Opolskiem temperatura nie spadnie poniżej 19-22 stopni. W porywach wiatru halnego pod Krakowem w środku nocy może być przez kilkadziesiąt minut, albo i godzin, nawet 24 stopnie Celsjusza. Na wschodzie i w centrum około 18 stopni.

W ciągu dnia na północy pochmurno, mglisto i dość zimno – Suwałki zanotują 6 stopni, Białystok i Olsztyn 8 stopni, Gdańsk 10 stopni ale Poznań, Toruń i Mława już 18 stopni powyżej zera. Na Ziemi Łódzkiej i na południu kraju od 20 do 24 stopni na plusie co o tej porze roku jest rzadkością.

Podsumowując temperaturę w nocy i w ciągu dnia czeka nas prawdziwe termiczne lato, co dla roślin szykujących się do zimy będzie prawdziwym szokiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności