Komunikat warzywniczy Procam z dnia 10.06.2022 r.

Alternarioza w natarciu ! Wyższe temperatury i przelotne deszcze w całym kraju są idelnymi warunkami dla rozwioju tej choroby grzybowej. Stacje meteo na stronie https://horti.procam.pl/mapa-stacji-warzywniczych pokazuje wysokie zagrożenie alternarii na wszystkich gatunkach warzyw – korzeniowych, cebulowych oraz kapustnych. W ostatnich dniach nasiliło się również zagrożenie infekcji Stemphylium w warzywach cebulowych oraz mączniakiem rzekomym w kapustnych.


W warzywach korzeniowych oraz kapustnych zalecamy zabieg Signum 33 WG w dawce 1 kg/ha lub preparatami zawierającymi azoksystrobinę Azarius- Pro 250 SC w dawce 0,8 – 1 l/ha. W przypadku warzyw cebulowych najlepszym rozwiązaniem jest Fandango 200 EC w dawce 1-1,25 l lub Dagonis 1 l/ha. Dobrym rozwiązaniem jest połączyć zabieg fungicydowy z nawożeniem dolistnym – Nhca Delta 5 l + Proleaf Max 4.0 2l/ha + ProCam Bor +  1 l. Jest to kompleksowe nawożenie mikroelementowe oraz efektywny azot i wapń, stymulujący wzrost części generatywnych roślin.

 

Autorzy:
Anna Pękalska,
Doradca ds. warzyw
Michał Karpiński
Specjalista ds. Warzyw

ARTYKUŁY POWIĄZANE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności