yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAnna Gembicka nowym Ministrem Rolnictwa? Rolników czekają niemałe zmiany

Anna Gembicka nowym Ministrem Rolnictwa? Rolników czekają niemałe zmiany

Zmiany w resorcie rolnictwa są nieuniknione i już dziś rolnicy poznają nowego ministra, który będzie reprezentował ich interesy w rządzie. Niewykluczone, że będzie nim Anna Gembicka, czyli aktualny wiceminister w MRiRW. Jej rządy nie potrwają jednak zbyt długo. Obejmie stanowisko na maksymalnie dwa tygodnie. 

Mateusz Morawiecki, mimo mniejszości w Sejmie, otrzymał misję stworzenia nowego rządu. W dniu dzisiejszym ma przedstawić jego skład. Nowy gabinet, jak przewiduje Onet, składał się będzie głównie z bliskich współpracowników premiera. Zmiany mają zajść również w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Kto zastąpi aktualnego ministra Roberta Telusa?

Według ustaleń Onetu przewodnictwo nad Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi obejmie Anna Gembicka, która dotychczas sprawowała funkcję wiceministra. Jest to zgodne z tym, co zapowiadał Morawiecki. Polityk już wcześniej wspominał bowiem, że nowy rząd będzie składał się głównie z ekspertów, a na kluczowych stanowiskach pojawi się więcej kobiet.

Warto jednak odnotować, że zmiany mogą okazać się tylko tymczasowe. Tak jak wspominaliśmy, Mateusz Morawiecki nie ma większości w Sejmie. Ma ją oczywiście Donald Tusk, który najpóźniej za dwa tygodnie zacznie przejmować władzę. Wówczas spodziewać możemy się kolejnych zmian w resorcie rolnictwa. Pozostaje pytanie… Kto finalnie będzie reprezentował rolników? Czy nowy minister sprosta aktualnym wyzwaniom?

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl