yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościCeny warzyw gruntowych z września 2022 i 2023 roku. Kiedy były wyższe?

Ceny warzyw gruntowych z września 2022 i 2023 roku. Kiedy były wyższe?

Wiele mówi się obecnie o cenach warzyw. W marketach nieustannie się one bowiem zmieniają. A jak sytuacja wygląda u rolników? Tym razem porównamy średnie ceny warzyw gruntowych z września 2022 i 2023 roku.

Wrzesień już za nami, a to pozwala porównać ceny z owego miesiąca do cen, które odnotowano w tym samym okresie minionego roku. Kiedy były wyższe? Biorąc pod uwagę wybrane warzywa gruntowe, wyższe ceny odnotowano we wrześniu 2023 roku. Warto jednak zauważyć, że sytuację ratują ziemniaki, których cena jest o 85% większa.

W pozostałych przypadkach ceny warzyw pozostają na zbliżonym poziomie lub są niższe. Różnice cen cebuli, buraków ćwikłowych oraz selerów zamykają się w przedziale od +1,56 do -2,86%. Zdecydowanie mniej korzystna sytuacja tyczy się rolników uprawiających kapustę, marchew, pietruszkę oraz kalafiory. Tutaj spadki cen są bardziej odczuwalne.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku kapusty pekińskiej oraz porów. Warzywa te we wrześniu tego roku pozostawały droższe niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Największą różnicę zauważymy jednak przy ziemniakach. W 2022 roku ich średnia cena wynosiła 1,00 zł za kilogram, a aktualnie przedstawia się na poziomie 1,85 zł za kilogram.

Warto przy tym zaznaczyć, że są to średnie ceny z września. Obecnie, czyli na początku października, obserwujemy wzrost podaży niektórych warzyw i zarazem spadek ich cen. Tyczy się to chociażby kapusty pekińskiej, cebuli czy selerów. Co ważne, pomijając ziemniaki w zestawieniu z września, 2023 rok wypadałyby znacznie gorzej.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

W poniższej tabeli znajdziemy średnie ceny wybranych warzyw z września 2022 i 2023 roku. Tabelę przygotował Rynek Hurtowy Bronisze na podstawie notowanych wówczas cen.

Ceny warzyw gruntowych
Źródło: Rynek Hurtowy Bronisze

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl