Grand Brix 2022 – prestiżowe nagrody na targach rolniczych Agrotech

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej w Kielcach, to największe i stale rozrastające się targi rolnicze w Polsce. Tradycją gali jest wręczenie nagród i wyróżnień Targów Kielce oraz nagród specjalnych. Jedną z nich jest nagroda Grand Brix, przyznawana przez wszystkie Grupy Producenckie zrzeszające producentów pomidorów gruntowych, przez rolników indywidualnych oraz BASF Polska wraz z wchodzącą w skład BASF marką nasienną Nunhems.

Podczas uroczystej gali tegorocznych targów Agrotech Kielce odbyło się wręczenie prestiżowych nagród Grand Brix osobom szczególnie zaangażowanym w rozwój produkcji pomidorów przemysłowych w Polsce. Organizatorem nagród były Grupy Producenckie pomidora przemysłowego oraz BASF Polska i Nunhems. Nagrody przyznawane w dwóch kategoriach: Rozwój pomidora w Polsce oraz Producent

Nagrody Grand Brix podczas uroczystej gali wręczali: Cezary Urban, Dyrektor działu BASF Agricultural Solutions oraz Izabela Lagierska, Country Sales Manager Nunhems Poland.

  • Nagrody Grand Brix w kategorii ROZWÓJ POMIDORA W POLSCE otrzymali:

Anna Długosz; wiele lat swojego życia zawodowego poświęciła pomidorowym regionom Pudliszek, Kotlina oraz Międzychodu gdzie aktywnie, razem z producentami prowadziła doświadczenia mające na celu dobór najodpowiedniejszych dla tych regionów odmian, a także efektywnej technologii uprawy, ochrony i zbioru. Podkreślić należy, iż ogromnym wsparciem zarówno dla Pani Anny jak i dla producentów z wymienionych regionów był śp. Mąż Pani Anny – Wiktor Długosz. Państwo Długosz razem wkładali ogrom serca w rozwój produkcji pomidorów przemysłowych w zachodniej Polsce. Do dziś Pani Anna jest w kontakcie z wieloma producentami służąc im swoją wiedzą i doświadczeniem.

Małgorzata Czapnik; od lat zaangażowana w działalność najstarszego pomidorowego zrzeszenia w Polsce – Zrzeszenia Producentów Owoców i Warzyw w Łowiczu. Z wielkim doświadczeniem koordynuje działania Zrzeszenia, jednocześnie wielokrotnie udowadniając swoje olbrzymie zaangażowanie we wszystkie projekty mające na celu edukację producentów  z zakresu produkcji, ochrony czy nowych technologii. 

Jan Tracz; Prezes Zrzeszenia Producentów Owoców i Warzyw w Milejowie, czyli od lat jednego z najliczniejszych Zrzeszeń w Polsce. Dzięki zawziętości przy jednocześnie wielkich umiejętnościach jednania sobie ludzi z powodzeniem prowadzi tak liczną Grupę Producentów, która zajmuje się m.in. produkcją pomidorów przemysłowych na wschodniej stronie Polski. Pan Jan również jest producentem pomidorów dzięki czemu rynek produkcji tego warzywa w Polsce zna zarówno od strony producenckiej jak i zarządzającej. Dzięki swojemu zaangażowaniu produkcja pomidorów w regionie Milejowa przetrwała trudne czasy i jest kontynuowana.

Wiktor i Elżbieta Tyc; od 1992 prowadzą zamrażalnie Owoców i Warzyw, która dostarcza swoje produkty najwyższej jakości do firm przemysłu spożywczego min. z Belgii, Holandii, Włoch, Francji, Niemiec. Od lat perspektywie rozwoju tej rodzinnej firmy przyświecały takie wartości jak szeroko pojęty zrównoważony rozwój (firma posiada własną trafostację, ujęcie wody, oczyszczalnie ścieków, a pomidory pochodzą częściowo z własnych plantacji). To doskonały przykład na to jak rodzinne wartości i dbałość o jakość i  lokalnych dostawców mierzy się budowaniem silnej marki i sukcesu!

  • Nagrody Grand Brix w kategorii PRODUCENT otrzymali:

Małgorzata i Marcin Rudy; Państwo Rudy produkują pomidory w regionie Tomaszowa (Zamojszczyzna). Od pierwszego roku gdy zdecydowali się produkować pomidory gruntowe wiedzieli, że chcą rozwijać gospodarstwo w tym kierunku. Dziś, po kilku latach Państwo Rudy są jednymi z największych producentów pomidorów przemysłowych w Polsce stale inwestując w tę gałąź swojej produkcji. Państwo Rudy to nie tylko właściciele gospodarstwa, to również jego pracownicy. Jest to warte podkreślenia, gdyż dzięki temu doskonale znają każdy etap produkcji pomidorów – nie jest im obce ani sadzenie rozsady, ani praca podczas zbiorów. Są doskonałym duetem, który zawsze odważnie szuka wiedzy na temat produkcji jak i z chęcią dzieli się zdobytą wiedzą z innymi.

Emilia i Cezary Sakowscy; Państwo Sakowscy reprezentują Kujawską część Polski, a dokładnie region Włocławka. W swoim gospodarstwie zajmują się produkcją m.in.: brokułów, cebuli oraz oczywiście pomidorów przemysłowych. Od kilkunastu lat areał produkcji pomidorów gruntowych w Ich gospodarstwie przekracza 20 ha. Mimo złożonego i wymagającego płodozmianu zawsze znajdują czas i miejsce na prowadzenie doświadczeń mających na celu znalezienie najskuteczniejszych rozwiązań w produkcji pomidorów. Państwo Sakowscy zawsze widzieli sens i szanse w innowacjach. Jako jedni z pierwszych w regionie Kujaw przestawili produkcję na zbiór kombajnowy, a jako pierwsi w Polsce zaczęli próby produkcji pomidorów bez użycia herbicydów, sadzonych na czarnej, biodegradowalnej folii ściółkującej.

Milena i Michał Wierzchowscy; Państwo Wierzchowscy prowadzą gospodarstwo w rejonie Dołhobyczowa (wschodnia część Lubelszczyzny). Są doskonałym przykładem tego, iż produkcja pomidorów gruntowych to nie tylko biznes, to również wielka pasja. Mimo posiadania jednej z największych w Polsce produkcji pomidorów, z ogromnym zaangażowaniem co roku przeprowadzają doświadczenia odmianowe mające na celu dobrać odmiany najbardziej odpowiadające mikroklimatowi ziem graniczących z Ukrainą. Swoją wiedzą zawsze chętnie się dzielą. Od początku postawili na produkcję pomidorów do kombajnowego zbioru i w tym kierunku też chętnie prowadzą inwestycje co roku rozwijając swoje gospodarstwo. Państwo Wierzchowscy zawsze są w 100% zaangażowani w produkcję dzieląc między sobą obowiązki prowadzenia tak dużej i wymagającej plantacji co potrafią robić doskonale.

GRAND BRIX 2022 – uroczyste wręczenie nagród [fotorelacja]:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności