MRiRW: Nie ma zagrożeń dla rolników

Minister rolnictwa Robert Telus

– To co obiecaliśmy, co zaczęliśmy realizować, będziemy kontynuować – podkreślił Robert Telus w odpowiedzi na obawy rolników, dotyczące wstrzymania przez KE decyzji o przyznaniu dalszej pomocy dla krajów przyfrontowych.

Szef resortu rolnictwa w piątek rano dowiedział się, że Komisja Europejska nie podejmie decyzji w sprawie rekompensat w wysokości 100 mln euro dla rolników z krajów przyfrontowych, w tym rolników polskich.

– W związku z działaniami Komisji Europejskiej zainicjowałem spotkanie ministrów rolnictwa krajów przyfrontowych – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.

Minister Telus podkreślił, że ministrowie pięciu państw przygranicznych zgodzili się na wystosowanie wspólnego listu do wszystkich krajów członkowskich.

– Mamy wrażenie, że pozostałe kraje członkowskie, w tym dwanaście państw podpisanych pod listem nie bardzo się orientują w tym, co dzieje się w krajach przygranicznych – powiedział Minister.

– W liście zwracamy uwagę m. in. na niebezpieczny dla nas zapis z rozporządzenia Komisji Europejskiej, z 2 maja br. w sprawie wcześniej zawartych kontraktów – dodał szef polskiego resortu rolnictwa.

Szef polskiego resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że list do krajów członkowskich będzie zawierał apel o europejską solidarność, o wydłużenie co najmniej do końca roku ograniczeń, które skończą obowiązywać 5 czerwca 2023r. Wspólny list „piątki” zawiera także apel o jak najszybsze uruchomienie środków pomocowych.

Źródło: MRiRW

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Polskie młode ziemniaki Arrow
  2. Konwencja PiS
  3. Uprawa kukurydzy

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności