yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSrogi powiew zimy. Polska zostanie areną walk pomiędzy zimą i wiosną

Srogi powiew zimy. Polska zostanie areną walk pomiędzy zimą i wiosną

Do północnej i wschodniej Europy nadciągnie srogi powiew zimy. Polska zostanie areną walk pomiędzy zimą i wiosenną pogodą. Będzie bardzo dużo padać. 

W najbliższych dniach do wschodniej i północnej Europy napłynie kontynentalne powietrze znad Arktyki. Już od środy na wschodzie Europy – czyli Finlandia, zachodnia Rosja, Estonia, Białoruś, Łotwa – temperatura ma spadać nocami do nawet -37/-28 stopni Celsjusza. W Skandynawii i na Litwie notować będziemy do -28/-20 stopni. To oznacza, że mrozu nie uniknie również północno wschodnia Polska, która również może się szykować na dwucyfrowe mrozy nawet w ciągu dnia.

W poniedziałek delikatny przymrozek przez cały dzień trzymać już ma na Suwalszczyźnie – tu odnotujemy -1 stopień Celsjusza. Na Mazurach i Podlasiu około 0 stopni. Im dalej na zachód tym cieplej. Od +3 stopni w centrum do +7 stopni na zachodzie kraju. Na styku mroźnego i ciepłego powietrza ma padać. Od Mazur po Podlasie śnieg zaś w centrum i na wschodzie deszcz , który chwilami będzie intensywny.

W kolejnych dniach to częste śnieżyce od południowego Podlasia po wschodnie, północne Mazowsza i Warmię gdzie w przyszłym tygodniu może spaść nawet ponad 25 cm śniegu.  Tutaj na termometrach notować będziemy od -13 do -3 stopni. Na zachodzie i południu na termometrach powyżej zera przez całą dobę i dużo opadów deszczu. Od Lubelskiego po centrum i Kaszuby do środy od -1 do +3 stopni natomiast w czwartek prawdopodobnie i tutaj sięgnie przymrozek do -4/-1 stopnia. Na Suwalszczyźnie od środy dużo słońca i silny mróz. Nie można wykluczyć na kilka dni w przód, że w Suwałkach, Gołdapi czy Olecku jednego poranka słupki rtęci spadną do nawet -20 stopni Celsjusza.

Zima na północ i wschód od Warszawy utrzyma się co najmniej do niedzieli

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl