AktualnościSrogi powiew zimy. Polska zostanie areną walk pomiędzy zimą i wiosną

Srogi powiew zimy. Polska zostanie areną walk pomiędzy zimą i wiosną

Do północnej i wschodniej Europy nadciągnie srogi powiew zimy. Polska zostanie areną walk pomiędzy zimą i wiosenną pogodą. Będzie bardzo dużo padać. 

W najbliższych dniach do wschodniej i północnej Europy napłynie kontynentalne powietrze znad Arktyki. Już od środy na wschodzie Europy – czyli Finlandia, zachodnia Rosja, Estonia, Białoruś, Łotwa – temperatura ma spadać nocami do nawet -37/-28 stopni Celsjusza. W Skandynawii i na Litwie notować będziemy do -28/-20 stopni. To oznacza, że mrozu nie uniknie również północno wschodnia Polska, która również może się szykować na dwucyfrowe mrozy nawet w ciągu dnia.

W poniedziałek delikatny przymrozek przez cały dzień trzymać już ma na Suwalszczyźnie – tu odnotujemy -1 stopień Celsjusza. Na Mazurach i Podlasiu około 0 stopni. Im dalej na zachód tym cieplej. Od +3 stopni w centrum do +7 stopni na zachodzie kraju. Na styku mroźnego i ciepłego powietrza ma padać. Od Mazur po Podlasie śnieg zaś w centrum i na wschodzie deszcz , który chwilami będzie intensywny.

W kolejnych dniach to częste śnieżyce od południowego Podlasia po wschodnie, północne Mazowsza i Warmię gdzie w przyszłym tygodniu może spaść nawet ponad 25 cm śniegu.  Tutaj na termometrach notować będziemy od -13 do -3 stopni. Na zachodzie i południu na termometrach powyżej zera przez całą dobę i dużo opadów deszczu. Od Lubelskiego po centrum i Kaszuby do środy od -1 do +3 stopni natomiast w czwartek prawdopodobnie i tutaj sięgnie przymrozek do -4/-1 stopnia. Na Suwalszczyźnie od środy dużo słońca i silny mróz. Nie można wykluczyć na kilka dni w przód, że w Suwałkach, Gołdapi czy Olecku jednego poranka słupki rtęci spadną do nawet -20 stopni Celsjusza.

Zima na północ i wschód od Warszawy utrzyma się co najmniej do niedzieli

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl

[newsletter_signup_form id=1]