Pierwsze moskiewskie ogórki szklarniowe eksportowane do Unii Europejskiej

Po raz pierwszy ogórki uprawiane w szklarniach regionu moskiewskiego trafiły do ​​Unii Europejskiej. RIAMO dzieli się tą wiadomością w wywiadzie z ministrem rolnictwa i żywności regionu moskiewskiego Andriejem Razinem. 

Według Andrei Razina w tym roku otworzyły się nowe kierunki eksportu dla produktów z regionu moskiewskiego. „Austria, Indonezja, Irlandia, Malezja, Norwegia, Słowenia, Filipiny, Szwajcaria i Argentyna” – mówi. „A w zeszłym tygodniu nasze ogórki ze szklarni pod Moskwą po raz pierwszy dotarły do ​​Unii Europejskiej ”.

Wyjaśnia, że ​​większość żywności sprzedawanej w regionie moskiewskim jest produkowana w samym regionie. Chiny są ważnym rynkiem eksportowym, który wciąż się rozwija i teraz otwiera się coraz więcej rynków. 

W przypadku dostawców z UE eksport owoców i warzyw do Rosji nie był możliwy od 2014 roku, kiedy to wprowadzono embargo. Rosja od tamtej pory dużo inwestuje we własny przemysł ogrodniczy.

Źródło: Riamo.ru

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności