yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościRynek maszyn rolniczych. Rolnicy wstrzymują się z zakupem nowych ciągników

Rynek maszyn rolniczych. Rolnicy wstrzymują się z zakupem nowych ciągników

Sytuacja na rynku maszyn, a konkretnie ciągników rolniczych, wciąż nie napawa optymizmem. Wprawdzie odnotowano wzrost względem poprzedniego miesiąca, ale w porównaniu do ubiegłego roku nadal obserwujemy spadek rejestracji. Rolnicy znajdują się z trudnej sytuacji, która zmusza ich do oszczędności.

Po kolejnych pięciu miesiącach, kiedy w każdym kolejnym notowaliśmy coraz mniej rejestracji nowych ciągników, wrzesień przyniósł wzrost ilości rejestracji w stosunku do poprzedniego miesiąca. Zarejestrowano 938 szt. nowych ciągników co jest drugim tegorocznym wynikiem po marcu. 938 szt. to aż o 305 szt. więcej nić w sierpniu.

Jest to jednak wciąż gorszy wyniki niż notowano w zeszłym roku. We wrześniu 2022 roku zarejestrowano 1148 szt. nowych ciągników, czyli o 210 szt. więcej niż we wrześniu br. Sumarycznie od początku roku zarejestrowano 7166 szt. nowych ciągników, to o 1693 szt. mniej niż przed rokiem, co oznacza spadek o 19,1%.

John Deere nadal utrzymuje pozycje lidera. Po dziewięciu miesiącach 2023 roku zarejestrowano 1213 szt. ciągników tej marki, to o 57 szt. więcej niż przed rokiem. Jednak przewaga nad New Holland zmalała tylko do 5 szt. Zarejestrowano bowiem 1208 szt. ciągników marki New Holland – 224 szt. mniej niż przed rokiem. Udziały marki John Deere oraz New Holland wynoszą na koniec września po 16,9 %.

Marka Kubota na trzecim miejscu notuje 811 szt. zarejestrowanych maszyn. To o 70 szt. więcej niż przed rokiem. Udziały tej marki wynoszą 11,3%. Na czwartym miejscu znajduje się marka Deutz Fahr. 592 szt. zarejestrowanych ciągników, to o 179 szt. mniej niż przed rokiem. Deutz Fahr osiąga 8,3% udziałów rynkowych. Case IH zajmuje piąte miejsce. 447 szt. zarejestrowanych maszyn pozwoliło na osiągnięcie 6,2% udziałów rynkowych.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: PIGMiUR

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl